Нічна атака росіян на південь України: в дронах знайшли західні та азійські компоненти — керівник ОПУ

Джерело: керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Російські військові вночі масовано і комбіновано атакували Миколаївську та Одеську області. Всередині іранських дронів знайшли західні та азійські складові, деякі серійні номери росіяни затерли.

Керівник ОПУ надав фото іранського БпЛА, де видно іноземний карбюратор двигуна, який виготовлено в Ірландії. Крім нього, сотні деталей виготовлено у країнах Заходу та Азії.

Фото: Андрій Єрмак

На другому фото видно, що росіяни затерли на деталі серійні номери. Аналогічне вони роблять і на іншій техніці та комплектуванні.

“Росія багато років купувала іноземні технологічні продукти, але зараз, коли вони стають знаряддям вбивства людей, тероризму та геноциду – це не може продовжуватись. На це неможливо закривати очі та казати, що санкцій достатньо. Ні, їх недостатньо, бо щодня тривають обстріли та нальоти ударних БпЛА”, – заявив Єрмак.

За його словами, санкцій проти Росії замало, якщо в ударних дронах досі знаходять іноземне комплектування. Він наголосив, що виробників не має влаштовувати те, що їхній товар використовують для вбивства людей.

Фото: Андрій Єрмак

Керівник ОПУ закликав до нових санкційних обмежень та контролю за їхнім виконанням. В 11-му пакеті санкцій ЄС частину пропозицій України щодо боротьби з реекспортом було враховано. На його думку, інші країни теж мають долучитися до запровадження обмежень проти РФ.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.