Майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж — дослідження
Джерело: Independent
Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.
Дослідницька група з Кембриджа працює з даними, зібраними в рамках Когортного дослідження нового тисячоліття, яке проводиться Центром лонгітюдних досліджень Лондонського університету.
Це дослідження стежить за життям понад 18 000 дітей, народжених у Великій Британії між 2000 та 2001 роками, для кращого розуміння життєвих умов дітей, народжених на початку 21 століття.
Джорджія Тернер, аспірантка Кембриджського університету, пояснює, що вони не стверджують, що особи, які відчувають залежність, насправді залежні. Однак, може бути неприємно відчувати, що ти не контролюєш свою поведінку.
Згідно з дослідженням, 48% із 7022 опитаних визнали, що вони відчувають залежність від соціальних мереж. Ці дані були зібрані між січнем 2018 року та березнем 2019 року, коли учасникам було 17 років.
Серед тих, хто відчував залежність, більшість становили дівчата (57%), у порівнянні з хлопцями (37%).
Тернер зазначила, що багато людей відчувають себе залежними і це дійсно вражає, але називати це залежністю від соціальних мереж може бути спрощенням.
Для деяких їхня взаємодія з соцмережами схожа на поведінкову залежність, але інші можуть використовувати їх для боротьби зі стресом або відчують тиск через негативне суспільне ставлення до “марнування часу” у соцмережах.
“Це важливо не лише для філософської дискусії про залежність, але й для пошуку відповідних втручань, де це необхідно. Якщо залежність не є причиною чиїхось проблем, втручання на основі залежності може їм не допомогти”, — сказала дослідниця.
Робота пані Тернер триває і не була офіційно рецензована чи опублікована.
- За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТок поширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.
Згідно з результатами соцопитування, проведеного Центром досліджень громадських справ NORC на замовлення агентства АР, те, що американці обрали Дональда Трампа на другий термін у Білому домі, не означає, що вони довіряють його здатності підбирати кваліфіковані кадри до нового кабінету або ефективно управляти державними витратами.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.
Триває 1026-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 762 тисячі осіб.
Щонайменше троє людей загинули і ще десятки осіб зазнали поранень після того, як на фестивалі в Таїланді спрацював вибуховий пристрій.
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп планує призначити головою Консультативної ради при президенті США з питань розвідки Девіна Нуньєса.