Майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж — дослідження

Джерело: Independent

Аналіз показує, що майже половина підлітків відчуває залежність від соціальних мереж. Попередні результати дослідження Кембриджського університету викликали значний інтерес: вчені зазначили, що відносини деяких осіб із соціальними мережами можна порівняти з поведінковою залежністю.

Дослідницька група з Кембриджа працює з даними, зібраними в рамках Когортного дослідження нового тисячоліття, яке проводиться Центром лонгітюдних досліджень Лондонського університету.

Це дослідження стежить за життям понад 18 000 дітей, народжених у Великій Британії між 2000 та 2001 роками, для кращого розуміння життєвих умов дітей, народжених на початку 21 століття.

Джорджія Тернер, аспірантка Кембриджського університету, пояснює, що вони не стверджують, що особи, які відчувають залежність, насправді залежні. Однак, може бути неприємно відчувати, що ти не контролюєш свою поведінку.

Згідно з дослідженням, 48% із 7022 опитаних визнали, що вони відчувають залежність від соціальних мереж. Ці дані були зібрані між січнем 2018 року та березнем 2019 року, коли учасникам було 17 років.

Серед тих, хто відчував залежність, більшість становили дівчата (57%), у порівнянні з хлопцями (37%).

Тернер зазначила, що багато людей відчувають себе залежними і це дійсно вражає, але називати це залежністю від соціальних мереж може бути спрощенням.

Для деяких їхня взаємодія з соцмережами схожа на поведінкову залежність, але інші можуть використовувати їх для боротьби зі стресом або відчують тиск через негативне суспільне ставлення до “марнування часу” у соцмережах.

“Це важливо не лише для філософської дискусії про залежність, але й для пошуку відповідних втручань, де це необхідно. Якщо залежність не є причиною чиїхось проблем, втручання на основі залежності може їм не допомогти”, — сказала дослідниця.

Робота пані Тернер триває і не була офіційно рецензована чи опублікована.

20 травня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про постачання Силам оборони броньованих бойових машин піхоти YPR із бойовими станціями дистанційного керування.

20 травня міністерка оборони Маргарита Роблес в режимі відеоконференції взяла участь у 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України. Під час зустрічі глава Міноборони Іспанія повідомила про надання Україні нового пакету озброєння.

20 травня співголова фракції “Європейська Солідарність”, народна депутатка Ірина Геращенко заявила, що політична сила готова до блокування роботи Верховної Ради, якщо монобільшість і керівництво парламенту не поставлять в порядок денний створення Тимчасової слідчої комісії по фортифікаціях та дронах.

20 травня, постійний представник США в ООН Роберт Вуд заявив, що Сполучені Штати постачатимуть Україні необхідну для захисту зброю, допоки Росія не виведе війська.

Станом на вечір 20 травня російські війська продовжують активні наступальні та штурмові дії на Куп’янському, Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках. На деяких також з високою інтенсивністю діє ворожа авіація. Росіяни скинули 15 КАБів та застосували близько трьох десятків некерованих авіаційних ракет.