Майже третина українців готові до територіальних поступок — опитування КМІС
Джерело: опитування Київського міжнародного інституту соціології
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), станом жовтень 2024 року 32% опитаних українців готові до територіальних поступок, а 58% – проти.
З травня 2022 року КМІС регулярно опитує українців щодо готовності до територіальних поступок для досягнення миру з Росією. Результати свідчать про поступове зростання частки тих, хто готовий до поступок.
Якщо до травня 2023 року лише 8-10% респондентів підтримували поступки, то до травня 2024 року цей показник зріс до 32%. Водночас більшість, 58%, залишаються проти будь-яких територіальних поступок на початок жовтня 2024 року.
Динаміка змінилася в різних регіонах країни. На заході та в центрі України ставлення майже не змінилося, зберігаючи стабільну більшість проти поступок (приблизно 60%). На півдні ж зросла частка тих, хто категорично проти поступок (з 46% до 56%), хоча загальний рівень готових до поступок залишився практично незмінним. На сході спостерігається зростання готовності до поступок, але також велика частина респондентів (50%) залишається проти.
Загалом, хоча підтримка територіальних поступок зросла, більшість українців все ще проти компромісів у питаннях територіальної цілісності країни.
Нагадаємо, за іншим опитуванням КМІС, 63% українців заявили, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.
- Старший радник новообраного президента Дональда Трампа, Браян Ланза, заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій. Однак, прессекретар команди Трампа сказав, що Ланза говорив не від імені новообраного президента.
- За даними ЗМІ, Дональд Трамп розуміє, що не зможе змусити Україну піти на поступки Росії, не давши Києву нічого натомість.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.
Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.