Макрон пояснив, як виглядатиме розгортання європейських військ в Україні

Джерело: Ladepeche

Французький президент Еммануель Макрон повідомив, що низка європейських та неєвропейських країн висловила бажання приєднатися до коаліції для розгортання військ в Україні.

“Те, над чим ми працюємо, — це відкрита коаліція, тобто франко-британська ініціатива, але я можу підтвердити, що кілька європейських і навіть неєвропейських країн висловили бажання приєднатися до цих зусиль, коли їх буде підтверджено”, – сказав Макрон.

За словами Макрона, мета полягає не в масовому відправленні європейських військ, а в “розгортанні в ключових точках кількох тисяч військових від кожної країни”. Це, за його словами, спрямовано на зміцнення української оборони.

“Ми фіксуємо стратегічну присутність на українській території країн-членів НАТО, і це є гарантією безпеки, оскільки США та кілька членів відмовилися прийняти Україну до НАТО”, – зазначив Еммануель Макрон.

Еммануель Макрон також визначив чотири основні елементи гарантій безпеки для України:
  1. Негайна підтримка України, зокрема через нові ініціативи з постачання обладнання та коригування поставок відповідно до актуальних потреб.
  2. Створення формату української армії, який забезпечить її здатність протистояти майбутнім російським наступам у період миру.
  3. Можливість розгортання військ на основі добровільної коаліції в Україні у майбутньому.
  4. Посилення європейської оборони, як основа гарантій безпеки, а також додаткові інвестиції та координація між арміями.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.

Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.