Макрон провів «дуже гарну» розмову з Трампом

Джерело: Le Figaro

6 листопада президент Франції Емманюель Макрон та Дональд Трамп висловили своє “бажання працювати над поверненням миру і стабільності” в умовах “великих нинішніх міжнародних криз” під час першої телефонної розмови після перемоги кандидата від Республіканської партії США.

Під час цієї “дуже гарної 25-хвилинної розмови” глава французької держави “акцентував важливість ролі Європи та наголосив Трампу, що він готовий продовжити цю розмову та спільно працювати над цими питанням”, зокрема щодо України та Близького Сходу “коли вступить на посаду” у січні 2025 року.

Зауважимо, Дональда Трампа вже привітали з результатами виборів президент України Володимир Зеленський, генеральний секретар НАТО Рютте, президент Сальвадора Найіб Букеле, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, президент Сербії Олександр Вучич, канцлер Австрії Карл Нехаммер, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президентка Молдови Мая Санду.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома. 

У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.