«Максимально активно» працюємо з партнерами щодо конфіскації активів РФ, – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський в суботу, 3 лютого, повідомив, що Україна продовжує працювати з партнерами й щодо нових санкцій проти РФ та конфіскації російських активів.

“Продовжуємо працювати з партнерами і щодо нових санкцій проти Росії, і щодо блокування російських схем обходу санкцій. І максимально активно – щодо конфіскації російських активів, які були розосереджені в різних юрисдикціях. Я вдячний усім, хто допомагає нам у роботі щодо конфіскації російських активів”, – сказав президент.

Зеленський також зазначив, що триває робота щодо посилення України, нових оборонних пакетів та нових безпекових рішень.

Він підсумував, що цього тижня Україна отримала підтримку від Німеччини та Нідерландів, Люксембург приєднався до нашої авіаційної коаліції, а Литва передала чергову партію військової допомоги.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.