Манчестерський університет призначив Ольгу Онух першою в історії професоркою української політики у Великій Британії

Джерело: British Council Ukraine

Манчестерський університет призначив Ольгу Онух першою в історії професоркою української політики у Великій Британії та англомовному світі.

Як повідомляється, Ольга Онух — науковиця та одна із провідних експертів у дослідженнях української політики та суспільства. Разом із Британською Радою та Goethe-Institut, у 2018 році Онух працювала над дослідженнями культурної дипломатії та культурних зв’язків в Україні та в Єгипті у якості консультанта.

Також вона є науковим керівником дослідницької роботи Кресиди Аркрайт “Залучення молоді у країнах з молодими демократіями” Манчестерського університету, яка зокрема досліджує програму “Активні громадяни”, що реалізовувалась Британською Радою в Україні спільно із партнерами протягом 2014-2023 років.

“Ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої співпраці з Ольгою та її кафедрою, щоб краще зрозуміти роль, яку відіграла молодь у розвитку України як демократичної держави, і той вирішальний внесок, який вона зробить у відновлення та відбудову країни”, — прокоментувала Лі Гібсон, директорка Британської Ради в Україні.

Зазначається, що до цього часу в англомовних академічних колах не існувало професорського звання зі спеціальності “Українська політика”. Запуск курсу Онух запланований на вересень.

“Я дуже пишаюся лідерством Манчестерського університету у підтримці українських студентів і науковців. Це професорське звання сприяє підвищенню популярності порівняльного політологічного аналізу в Україні, а також допоможе підвищити міжнародний авторитет Манчестерського університету, який уже є головним лідером у дослідженнях і викладанні соціальних наук”, – зауважила Онух.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.