Маск поширив фейкову новину про фінансування USAID візитів західних зірок до України – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

Ілон Маск, американський бізнесмен, репостив у соціальній мережі X фейковий матеріал про нібито фінансування Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) візитів західних знаменитостей до України.

У відео стверджується, що низка американських знаменитостей, які відвідали Україну, отримували багатомільйонні виплати від USAID з метою “підвищення популярності Зеленського серед міжнародної аудиторії, зокрема в США”.

“Ілон репостив у соцмережі Х фейковий сюжет від імені американського видання E! Новини про нібито фінансування Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) візитів західних знаменитостей до України”, – йдеться у повідомленні ЦПД.

На офіційних ресурсах видання E! News такого сюжету немає. Як зазначає ЦПД, інформація, що поширюється, “є вигадкою російських фейкоробів”.

“Поширення подібної брехні дискредитує та знецінює підтримку України серед світових лідерів і культурних діячів. Попри блокування Х у самій РФ, російська пропаганда активно використовує цю соцмережу для поширення власних наративів”, – наголосили у дописі ЦПД.

У відео згадуються Анджеліна Джолі, Жан-Клод Ван Дамм, Орландо Блум і Бен Стіллер.

Американський актор Бен Стіллер спростував інформацію про нібито фінансування його гуманітарної поїздки в Україну Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), назвавши її брехнею.

“Це брехня з російських ЗМІ. Я повністю самостійно профінансував свою гуманітарну поїздку в Україну. Не було фінансування від USAID і, звичайно, жодних платежів”, – написав Стіллер.

Уряд Нідерландів заборонив державним службовцям використовувати китайський чат-бот DeepSeek.

Компанія Google змінює підхід до програм різноманітності, справедливості та інклюзивності (DEI) та відмовляється від раніше встановленої мети збільшити кількість представників меншин серед працівників.

Стало відомо, хто цьогоріч приєднається до команди ведучих церемонії кінопремії “Оскар”.

Сьогодні, 6 лютого, Україна отримала перші французькі винищувачі Mirage 2000.

Компанія Google змінює підхід до програм різноманітності, справедливості та інклюзивності (DEI) та відмовляється від раніше встановленої мети збільшити кількість представників меншин серед працівників.