Маск продав платформу X своєму AI-стартапу за $33 млрд
Джерело: Ілон Маск/ X
Американський підприємець та винахідник Ілон Маск продав свою платформу X (колишній Twitter) власній компанії xAI, що займається розробкою штучного інтелекту. Сума угоди становила $33 млрд — $45 млрд з урахуванням боргу X у розмірі $12 млрд.
За словами Маска, це рішення зміцнить зв’язок між X та xAI, об’єднавши дані, обчислювальні потужності та команду. Очікується, що інтеграція допоможе покращити навчання AI-моделі Grok, яку xAI вже впровадила в X і Telegram.
За інформацією Bloomberg, після угоди компанія отримала назву XAI Holdings, а її ринкова вартість перевищила $100 млрд. Фінансовим консультантом угоди виступив Morgan Stanley.
Маск придбав Twitter у 2022 році за $44 млрд і згодом перейменував його в X. Його AI-стартап xAI, створений майже два роки тому, є конкурентом OpenAI та китайського DeepSeek. За даними The Wall Street Journal, мета угоди — створення потужної AI-екосистеми під контролем Маска та спрощення залучення інвестицій.
- Американський винахідник та підприємець, а віднедавна очільник департаменту DOGE, Ілон Маск пожертвував 300 мільйонів доларів на кампанію Дональда Трампа, коли той домагався повернення у Білий дім. Нині ж президент США відплатить своєму приятелю мільярдними державними контрактами.
- Генеральний директор корпорації Tesla Ілон Маск анонсував плани з виробництва п’яти тисяч роботів Optimus до кінця 2025 року.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.
Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.