Трамп забезпечить Маска мільярдними держконтрактами

Джерело: Bild

Американський винахідник та підприємець, а віднедавна очільник департаменту DOGE, Ілон Маск пожертвував 300 мільйонів доларів на кампанію Дональда Трампа, коли той домагався повернення у Білий дім. Нині ж президент США відплатить своєму приятелю мільярдними державними контрактами.

Попри втрати, пов’язані з його підтримкою Трампа, Маск може отримати значну компенсацію у вигляді нових контрактів на мільярди доларів. Зокрема адміністрація США вже готується до масштабного фінансування проєктів SpaceX, Starlink та інших компаній мільярдера.

Так, за даними журналу Fortune, SpaceX вже має чинні контракти з урядом США на 22 мільярди доларів. Крім того, компанії Маска активно користуються державною підтримкою, що включає дотації, кредити, субсидії та податкові пільги на 38 мільярдів доларів, пише The Washington Post.

Однак це лише початок. Адміністрація США розглядає низку нових угод, які можуть суттєво розширити участь SpaceX у державних програмах.

Зауважується, що Пентагон вважає ракети SpaceX перспективним інструментом для швидкої доставки військових вантажів по всьому світу.

Також адміністрація США планує використовувати супутниковий інтернет Starlink для покращення доступу до широкосмугового зв’язку, особливо у сільських районах. Згідно з інформацією The New York Times, лише цей контракт може сягати 45 мільярдів доларів.

SpaceX подала до Пентагону запит на будівництво нових стартових майданчиків та збільшення частоти запусків з державних космодромів у Флориді та Каліфорнії. Один із запитів вже був схвалений, що дозволить подвоїти кількість запусків Falcon 9 з мису Канаверал до 120 на рік.

Окрім нинішніх державних контрактів, Маск активно лобіює збільшення фінансування для місій на Марс. Він прагне, аби NASA зробило колонізацію Червоної планети пріоритетом, залучаючи мільярди доларів на розробку Starship та пілотовані місії.

З огляду на лояльність адміністрації Трампа до Маска, експерти прогнозують подальше зростання державних інвестицій у проєкти SpaceX, що може змінити не лише аерокосмічну галузь, а й стратегічну політику США у сфері оборони та зв’язку.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.