Трамп забезпечить Маска мільярдними держконтрактами

Джерело: Bild

Американський винахідник та підприємець, а віднедавна очільник департаменту DOGE, Ілон Маск пожертвував 300 мільйонів доларів на кампанію Дональда Трампа, коли той домагався повернення у Білий дім. Нині ж президент США відплатить своєму приятелю мільярдними державними контрактами.

Попри втрати, пов’язані з його підтримкою Трампа, Маск може отримати значну компенсацію у вигляді нових контрактів на мільярди доларів. Зокрема адміністрація США вже готується до масштабного фінансування проєктів SpaceX, Starlink та інших компаній мільярдера.

Так, за даними журналу Fortune, SpaceX вже має чинні контракти з урядом США на 22 мільярди доларів. Крім того, компанії Маска активно користуються державною підтримкою, що включає дотації, кредити, субсидії та податкові пільги на 38 мільярдів доларів, пише The Washington Post.

Однак це лише початок. Адміністрація США розглядає низку нових угод, які можуть суттєво розширити участь SpaceX у державних програмах.

Зауважується, що Пентагон вважає ракети SpaceX перспективним інструментом для швидкої доставки військових вантажів по всьому світу.

Також адміністрація США планує використовувати супутниковий інтернет Starlink для покращення доступу до широкосмугового зв’язку, особливо у сільських районах. Згідно з інформацією The New York Times, лише цей контракт може сягати 45 мільярдів доларів.

SpaceX подала до Пентагону запит на будівництво нових стартових майданчиків та збільшення частоти запусків з державних космодромів у Флориді та Каліфорнії. Один із запитів вже був схвалений, що дозволить подвоїти кількість запусків Falcon 9 з мису Канаверал до 120 на рік.

Окрім нинішніх державних контрактів, Маск активно лобіює збільшення фінансування для місій на Марс. Він прагне, аби NASA зробило колонізацію Червоної планети пріоритетом, залучаючи мільярди доларів на розробку Starship та пілотовані місії.

З огляду на лояльність адміністрації Трампа до Маска, експерти прогнозують подальше зростання державних інвестицій у проєкти SpaceX, що може змінити не лише аерокосмічну галузь, а й стратегічну політику США у сфері оборони та зв’язку.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.