«Має бути чіткий термін служби»: у «ЄС» озвучили позицію щодо закону про мобілізацію

Джерело: пресслужба “ЄС”

У фракції “Європейська Солідарність” озвучили позицію щодо закону про мобілізацію та окреслили основні принципи партії щодо цього питання.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко під час брифінгу розповіла, які норми будуть принциповими для депутатів фракції під час другого читання законопроєкту про мобілізацію. Вона також зазначила, що перед голосуванням за цей вкрай чутливий для суспільства закон важливо почути публічну позицію президента Володимира Зеленського.

Зокрема, співголова фракції зазначила, що для “ЄС” важливим є питання демобілізації. Тому депутати наполягають на тому, щоб закон про мобілізацію встановлював чіткий термін служби – 36 місяців.

“Військові говорять, що коли ти знаходишся на Бахмутському, Авдіївському напрямку, на найважчих напрямках, навіть це – надзвичайно важка історія і робота. Але 36 місяців – і потім не від рішення Ставки, не від настрою чи погоди має залежати питання демобілізації. А має бути протягом одного місяця звільнення військовослужбовців без додаткових умов”, – зазначила Геращенко.

Також вона додала, що ще одна позиція фракції – має бути дуже чітко продуманий термін ротації. Депутати від “ЄС” пропонують надати відпустку до 6 місяців для тих, хто служив більш ніж два роки.

“Ми пропонуємо надати відпустку до 6 місяців для тих, хто служив понад два роки. Очевидно, що закон про мобілізацію має відповідати питанню справедливості. Ми вважаємо, що має бути мотивація – через навчальні центри, тренінги, коли людина знає, що її мобілізували і вона підготовлена, готова воювати. Це має бути і правильне фінансове забезпечення, і рекрутинг. Ми вважаємо, що саме рекрутингу має бути присвячена серйозна робота державного апарату, інформаційна робота і в першу чергу робота із забезпечення. Тому рекрутинг – важлива складова мобілізаційної кампанії”, – наголосила Ірина Геращенко.

За її словами, особливу увагу потрібно приділяти питанню фортифікацій: “І тому в законі про мобілізацію особливий блок потрібно присвятити посиленню інженерних військ”.

Ірина Геращенко також наголосила на необхідності скасувати 100% бронь для силових структур.

“Якщо у нас сьогодні є 50% броні для державних установ, то ми наполягаємо на тому, щоб у силових структурах також не було 100% броні, щоб там також була визначена бронь 50%. Силові структури, де як правило працюють чоловіки, які мають відповідну військову підготовку, мають сьогодні і захищати державу на фронті”, – переконана народна депутатка.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Німецький збройовий концерн  Rheinmetall передав Збройним силам України 20 бойових машин піхоти Marder. Їх планували доставити ще наприкінці третього кварталу 2024 року (у вересні).

Президент України Володимир Зеленський вислухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. За підсумком зустрічі він розповів, що солдатів з КНДР застосують в боях найближчими днями.

У ніч проти 25 жовтня Сили оборони знищили російську радіолокаційну станцію зенітно-ракетного комплексу “Бук-М2” та уразили “Бук-М3”. 

Окупанти вранці обстріляли Борову на Харківщині, загинула людина.