Менші країни виділяють більшу частку свого ВВП на підтримку України порівняно зі США, – CNN

Джерело: CNN

CNN проаналізувала міжнародну допомогу Україні і зазначила, що з 24 лютого 2022 року по 31 липня 2023 року нашій країні виділили майже 100 мільярдів доларів прямої військової допомоги. Згідно з даними Кільського інституту світової економіки, до липня 2023 року майже половина з них припадає на Сполучені Штати. Проте багато менших європейських союзників України виділяють більшу частку свого ВВП, ніж США.

Згідно з даними, Конгрес США схвалив близько 46,6 мільярда доларів прямої військової допомоги Україні.

Загалом країни Європейського Союзу виділили 38 мільярдів доларів прямої військової підтримки Україні, до того ж, Німеччина, Данія та Польща зробили найбільший внесок. 

Згідно з даними Кільського інституту, США виділили другу за величиною суму грошей на допомогу Україні – включаючи військову, фінансову та гуманітарну допомогу – після Європейського Союзу, який надіслав загалом близько 85,1 мільярда доларів. Ця цифра не включає внески окремих держав-членів ЄС, які враховуються окремо.

Але, на відміну від деяких менших союзників України, внески США становлять 0,3% її ВВП, свідчать дані. Натомість Норвегія, Литва, Естонія та Латвія спрямовують на війну понад 1% свого ВВП.

Коли в розрахунки допомоги включені також витрати, пов’язані з прийманням біженців, внески європейських союзників, які прийняли більшість українських біженців, стають ще більш значними. 

Згідно з даними Управління ООН у справах біженців у вересні, Польща посіла друге місце після Німеччини (близько 1,1 мільйона осіб) за кількістю українських біженців (близько 960 тисяч) у країнах-союзниках .

Близько 78% прямої підтримки України з боку Польщі йде на витрати біженців – 17 мільярдів доларів із майже 22 мільярдів. 

Якщо врахувати витрати на біженців у розрахунках ВВП, вартість допомоги Польщі Україні зростає приблизно з 0,7% до 3,2% ВВП у порівнянні з менш ніж 1% у Німеччині, свідчать дані Кільського інституту.

Зате США лідирують у допомозі важким озброєнням і супутніми боєприпасами.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.