Мер Одеси Геннадій Труханов проти перейменування вулиць у місті
Джерело: Геннадій Труханов, Думська, Олег Кіпер
Міський голова Одеси Геннадій Труханов виступив проти ініціативи Одеської ОВА щодо перейменування вулиць в обласному центрі.
Наприкінці липня одеське видання “Думська” опублікувало список вулиць/провулків/бульварів/площ/проспектів/скверів/узвозів які підлягають перейменуванню в області та обласному центрі.
Список склади в Одеській ОВА і очільник регіону Олег Кіпер його затвердив. Відповідно до списку, в самій Одесі хочуть змінити 85 топонімів.
Однак проти цієї ініціативи виступи мер Одеси Труханов. Зокрема він записав майже 8-хвилинне відеозвернення у якому наголосив, що мерія Одеси не причетна до перейменувань та додав, що проти перейменувань вулиць Пушкінська, Буніна, Віри Інбер, Жуковського, Бабеля, Ільфа та Петрова, бульвару Жванецького.
“Виходячи з логіки “деколонізаторів”, ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою – це “обнуляє” наше місто”, – поскаржився Труханов.
Він пояснив, що демонтувати пам’ятник і перейменувати вулиці в центрі міста не можна, оскільки це призведе до порушення цілісності об’єкта культурної спадщини, який перебуває під захистом ЮНЕСКО.
Щобільше, згодом у своєму телеграм-каналі міський голова та деякі місцеві телеграм-канали навіть влаштували опитування на цю тему. Результати показали, що 95 278 осіб проти перейменування вулиць в Одесі, тоді як 93 641 – за.
Водночас у дописі про результати голосування Труханов визнав, що долю назв одеських вулиць вирішували не лише одесити, а й мешканці інших областей та навіть країн.
“Нам дуже приємно, що ви переймаєтесь долею нашого міста, але все ж таки наголошую: долю Одеси повинні вирішувати справжні одесити”, – написав він.
При цьому видання “Думська” зауважило, що коли голосування тільки розпочалось, більшість голосів було за те, аби змінити назви вулиць в Одесі. Коли ці “невтішні” результати побачив Труханов, то, стверджує видання, мерія “терміново почала вживати заходів”.
Та навіть це не дало бажаних результатів, оскільки під вечір за перейменування виступали 53% опитаних, а проти – 47%.
“Зовсім пізно ввечері, коли паніка остаточно заволоділа міським головою, його оточення вирішило перевернути дошку. У підсумку на лічильнику ідеальна нічия – 50 на 50, що рівноцінно визнанню поразки, а сам Труханов написав, що “дякує всім, хто брав участь в опитуванні: жителям Одеси, Києва, Тернополя, Львова, Вінниці, Жмеринки, Варшави, Берліну, Монреаля, Чикаго та інших!””, – додали у виданні.
Відтак, резюмували у ЗМІ, Труханов повернувся до класичної проросійської риторики, коли “всі одесити за росіюшку, російську культуру, а проти тільки понаїхавші селюки та діаспора за кордоном”.
Зреагував на реакцію Труханова й очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
“Одеса – є і лишається українським містом, яке створювали, будували та розвивали УКРАЇНЦІ. У нинішніх реаліях в українському місті не місце вулицям на честь людей, що отримували з рук путіна медалі або співпрацювали з КДБ чи оспівували радянський союз з імперією. А якщо комусь дуже кортить прогулюватися вулицями з імперськими/радянськими назвами – є москва та уфа, а не українська Одеса. В Одесі такого не буде”, – написав він.
Зреагував на голосування Труханова й активіст Сергій Стерненко, який наголосив, що “мер стратегічно важливого українського міста публічно качає антиукраїнську адженду”.
Активіст додав, що проти Труханова відкрито справи про розкрадання та створення злочинних організацій і нагадав, що мер Одеси володіє російським паспортом, однак “не несе жодної відповідальності”.
- У Харкові сім вулиць перейменували на честь загиблих героїв системи Міністерства внутрішніх справ України.
- Одну з вулиць Львова планують назвати на честь загиблої політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Таке рішення підтримали депутати Львівської міської ради на сесії у вівторок, 23 липня.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.