Мер Одеси Геннадій Труханов проти перейменування вулиць у місті
Джерело: Геннадій Труханов, Думська, Олег Кіпер
Міський голова Одеси Геннадій Труханов виступив проти ініціативи Одеської ОВА щодо перейменування вулиць в обласному центрі.
Наприкінці липня одеське видання “Думська” опублікувало список вулиць/провулків/бульварів/площ/проспектів/скверів/узвозів які підлягають перейменуванню в області та обласному центрі.
Список склади в Одеській ОВА і очільник регіону Олег Кіпер його затвердив. Відповідно до списку, в самій Одесі хочуть змінити 85 топонімів.
Однак проти цієї ініціативи виступи мер Одеси Труханов. Зокрема він записав майже 8-хвилинне відеозвернення у якому наголосив, що мерія Одеси не причетна до перейменувань та додав, що проти перейменувань вулиць Пушкінська, Буніна, Віри Інбер, Жуковського, Бабеля, Ільфа та Петрова, бульвару Жванецького.
“Виходячи з логіки “деколонізаторів”, ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою – це “обнуляє” наше місто”, – поскаржився Труханов.
Він пояснив, що демонтувати пам’ятник і перейменувати вулиці в центрі міста не можна, оскільки це призведе до порушення цілісності об’єкта культурної спадщини, який перебуває під захистом ЮНЕСКО.
Щобільше, згодом у своєму телеграм-каналі міський голова та деякі місцеві телеграм-канали навіть влаштували опитування на цю тему. Результати показали, що 95 278 осіб проти перейменування вулиць в Одесі, тоді як 93 641 – за.
Водночас у дописі про результати голосування Труханов визнав, що долю назв одеських вулиць вирішували не лише одесити, а й мешканці інших областей та навіть країн.
“Нам дуже приємно, що ви переймаєтесь долею нашого міста, але все ж таки наголошую: долю Одеси повинні вирішувати справжні одесити”, – написав він.
При цьому видання “Думська” зауважило, що коли голосування тільки розпочалось, більшість голосів було за те, аби змінити назви вулиць в Одесі. Коли ці “невтішні” результати побачив Труханов, то, стверджує видання, мерія “терміново почала вживати заходів”.
Та навіть це не дало бажаних результатів, оскільки під вечір за перейменування виступали 53% опитаних, а проти – 47%.
“Зовсім пізно ввечері, коли паніка остаточно заволоділа міським головою, його оточення вирішило перевернути дошку. У підсумку на лічильнику ідеальна нічия – 50 на 50, що рівноцінно визнанню поразки, а сам Труханов написав, що “дякує всім, хто брав участь в опитуванні: жителям Одеси, Києва, Тернополя, Львова, Вінниці, Жмеринки, Варшави, Берліну, Монреаля, Чикаго та інших!””, – додали у виданні.
Відтак, резюмували у ЗМІ, Труханов повернувся до класичної проросійської риторики, коли “всі одесити за росіюшку, російську культуру, а проти тільки понаїхавші селюки та діаспора за кордоном”.
Зреагував на реакцію Труханова й очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
“Одеса – є і лишається українським містом, яке створювали, будували та розвивали УКРАЇНЦІ. У нинішніх реаліях в українському місті не місце вулицям на честь людей, що отримували з рук путіна медалі або співпрацювали з КДБ чи оспівували радянський союз з імперією. А якщо комусь дуже кортить прогулюватися вулицями з імперськими/радянськими назвами – є москва та уфа, а не українська Одеса. В Одесі такого не буде”, – написав він.
Зреагував на голосування Труханова й активіст Сергій Стерненко, який наголосив, що “мер стратегічно важливого українського міста публічно качає антиукраїнську адженду”.
Активіст додав, що проти Труханова відкрито справи про розкрадання та створення злочинних організацій і нагадав, що мер Одеси володіє російським паспортом, однак “не несе жодної відповідальності”.
- У Харкові сім вулиць перейменували на честь загиблих героїв системи Міністерства внутрішніх справ України.
- Одну з вулиць Львова планують назвати на честь загиблої політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Таке рішення підтримали депутати Львівської міської ради на сесії у вівторок, 23 липня.
Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.
22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс п’ятий Президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.
56-річна киянка отримала вирок за вбивство кота.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.