Мерц пообіцяв змінити міграційну політику ФРН у разі обрання на посаду канцлера

Джерело: Фрідріх Мерц інтерв’ю Bild

Голова Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц пообіцяв помітні зміни в економічній політиці Німеччини та політиці надання притулку у разі, якщо займе посаду канцлера за підсумками дострокових виборів до бундестагу.

Я даю виборцям у Німеччині гарантію того, що відбудеться справжня зміна курсу, – запевнив Мерц. Голова ХДС особливо наголосив на необхідності домагатися економічного зростання та зайнятості населення, прагнути до суворого обмеження подальшого припливу мігрантів, а також змінити політику внутрішньої безпеки.

Бундестаг 29 січня схвалив запропоновану ХДС резолюцію про радикальне посилення міграційного законодавства. Цей план найбільшої опозиційної фракції німецького бундестагу передбачав, зокрема, постійний прикордонний контроль, можливість відмови прохачам притулку вже на кордоні та затримання іноземців, яких влада зобов’язала залишити країну.

Консерватори виступили з ініціативою посилення міграційної політики на тлі недавніх нападів у Магдебурзі та Ашаффенбурзі, що призвели до жертв. Документ підтримали також депутати Вільної демократичної партії та правопопулістська “Альтернатива для Німеччини”.

Соціал-демократична партія Німеччини та “Союз-90″/”зелені” виступили проти таких обмежень, оскільки вони, на їхню думку, фактично скасовують право на притулок, гарантоване Основним законом ФРН. Резолюція не є обов’язковою до виконання федеральним урядом та державною владою в цілому.

Вже 31 січня німецькі парламентарі з невеликою перевагою відхилили законопроект про обмеження міграції. Документ передбачав, що федеральна поліція зможе висилати іноземців, яких влада ФРН зобов’язала залишити країну, якщо німецькі поліцейські постануть перед такими особами в зоні своєї відповідальності.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.