Меркель заявила, що перешкоджала вступу Україні в НАТО, аби захистити країни-члени Альянсу

Джерело: Die Zeit

Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, чому під час саміту НАТО в Бухаресті 2008 року виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ). За її словами, це рішення було ухвалене з міркувань безпеки для самого Альянсу.

“Я розумію бажання країн Центральної та Східної Європи якомога швидше стати членами НАТО. Але прийняття нового члена має принести більше безпеки не тільки їм, а й НАТО”, – сказала вона.

Серед причин блокування вступу України вона назвала базування російського Чорноморського флоту в Криму, що створювало унікальні ризики через взаємозв’язок з російськими військовими структурами.

Колишня канцлерка зазначила, що у 2008 році підтримка вступу до НАТО серед українського населення була низькою. Вона також висловила сумнів, що надання ПДЧ змогло б захистити Україну чи Грузію від агресії Росії.

“Я вважала ілюзією припущення, що статус ПДЧ захистив би Україну і Грузію від агресії Путіна, що цей статус мав би стримувальний ефект. Чи можна було припустити, що країни-члени НАТО відповіли б у військовий спосіб, втрутившись військами? І чи могла я, як канцлерка, отримати підтримку в Бундестазі для такого мандата?” – заявила Меркель.

Вона також додала, що рішення не надавати Україні та Грузії ПДЧ стало розчаруванням для цих країн. Водночас Меркель визнала, що навіть обіцянка майбутнього членства України в НАТО була сприйнята Путіним як загроза.

Екіпаж одного з катерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України знищив ворожу ракету Х-59, котру росіяни випустили з літака РФ Су-57 та спрямували на цивільну інфраструктуру морського торгівельного порту Південний.

Під час розвідки військові ССО помітили залишеного напризволяще російського солдата. Оборонці за допомогою дрону запропонували ворогу здатися у полон, тим самим залишитися в живих.

27 січня міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі погодили чергове продовження санкцій проти Росії, запроваджених через розв’язану Кремлем повномасштабну війну проти України, повідомила Верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.

Компанії Disney та Sony від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну отримали £13,5 мільйона (понад $16,7 мільйона) дивідендів від спільної компанії у РФ.

Голова Міністерства природних ресурсів і екології РФ Олександр Козлов заявив, що пляжі Чорноморського узбережжя стануть придатними для безпечного відпочинку людей лише через рік. Причиною стало забруднення продуктами нафти.