Мешканця Києва, який передавав дані про військові об’єкти ЗСУ, засудили до 15 років тюрми
Джерело: Офіс генпрокурора
Жителя Києва, який передавав російським спецслужбам дані про військові об’єкти та військовослужбовців ЗСУ, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Прокурори у суді довели, що засуджений добровільно погодився на пропозицію представника спецслужб РФ допомагати у проведенні підривної діяльності проти України.
Для цього чоловік залучив свого знайомого, який здійснював фото та відеофіксацію військових об’єктів. Відзнятий матеріал він відправляв засудженому, а той – ворожим спецслужбам. За це засуджений отримував грошову винагороду.
Зараз він перебуває під вартою.
Раніше суд визнав винним його спільника у несанкціонованому поширенні інформації про розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 114-2 КК України) та призначив йому покарання – 8 років 1 місяць позбавлення волі.
- Так званого “політексперта” із Житомира, який працював на кремлівські ЗМІ у Криму, засудили до 14 років позбавлення волі.
- Агента Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, якого затримали у квітні 2022 року у Дніпрі, засудили до 15 років позбавлення волі.
- В Україні до 15 років за ґратами засудили агента ФСБ РФ на позивний “Скіф”, який хотів завербувати співробітницю СБУ.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.