Meta готується стягувати з користувачів з ЄС $14 щомісячної плати за підписку без реклами

Джерело: The Wall Street Journal

Компанія Meta, власником якої є Марк Цукерберг, планує стягувати з користувачів у ЄС щомісячну абонентську плату в $14 за доступ до Instagram на телефонах, якщо вони не дозволять корпорації використовувати їхню особисту інформацію для таргетованої реклами.

Як розповіли у виданні, нововведення передбачає щомісячне стягнення близько 10 євро з користувачів браузерної версії Facebook чи Instagram і приблизно по 6 євро за кожен додатковий профіль.

При цьому для мобільних пристроїв ціна за один обліковий запис сягне приблизно 13 євро, адже Meta враховуватиме частку, що піде магазинам додатків Apple і Google.

Відомо, що раніше омбудсмен Ірландії із захисту даних стягнув з компанії 390 мільйонів євро штрафу і заявив, що та не може використовувати так звану угоду як юридичну підставу для надсилання користувачам реклами на основі їхньої активності.

Після цього в Meta зазначили, що збираються питати згоди користувачів у ЄС перед тим, як давати бізнесам дозвіл займатися таргетованою рекламою, щоб дотримуватися деяких регуляторних вимог у регіоні.

Так, Meta вже поінформувала європейських регуляторів про плани запустити для користувачів у Європі функцію під назвою “підписка без реклами” (ПБР) впродовж наступних місяців.

За словами речника Meta, компанія вірить у “безкоштовні послуги за підтримки персоналізованої реклами”, але розглядає “інші шляхи, щоб впевнитися, що ми дотримуємося регуляторних вимог, які зараз зростають”.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.