Meta презентувала генератор музики та шуму на основі ШІ

Джерело: пресслужба Meta

Компанія Meta представила модель штучного інтелекту з відкритим кодом AudioCraft, що дозволяє формувати музику чи звуки за допомогою текстових підказок.

Як розповіли в компанії, за допомогою нової розробки “музиканти матимуть змогу створювати нові композиції без необхідності грати бодай одну ноту на інструменті”.

AudioCraft складається з трьох моделей: MusicGen, AudioGen та EnCodec. Першу навчили на базі музики, яка належить Meta за ліцензійними правилами. Вона здатна створювати музику на основі текстових даних, які вводить користувач.

Своєю чергою, AudioGen навчили загальнодоступним звуковим ефектам, відтак вона може генерувати різні звуки на основі запитів. А EnCodec дозволяє покращувати якість музики.

Як зазначили у The Verge, Meta – не перша компанія, яка вирішила об’єднати музику та штучний інтелект. Відомо, що Google має MusicLM – велику мовну модель, яка генерує музику, але недоступна широкому колу користувачів.

Співрозмовники видання також зауважили, що зараз створена AudioCraft музика не звучить як щось, що підходить для створення хітів. Але Meta вважає, що ця модель може відкрити нову хвилю пісень так само, як синтезатори змінили музику, коли вони стали популярними.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.