Meta вимагає від політичних рекламодавців позначати використання дипфейків

Джерело: BBC News

Компанія Meta вимагатиме від політичних рекламодавців позначати використання штучного інтелекту або цифрові маніпуляції в рекламі в соціальних мережах Facebook та Instagram.

З січня реклама, пов’язана з політикою, виборами чи соціальними проблемами, повинна буде декларувати будь-яке цифрове змінене зображення чи відео.

Користувачі отримуватимуть сповіщення, коли рекламу буде позначено як цифрову змінену. 

Зазначають, що рекламодавці не повинні декларувати, коли були внесені невеликі зміни, такі як обрізання контенту або корекція кольору, “якщо такі зміни не є побічними або суттєвими для претензії, твердження або проблеми, порушеної в оголошенні”.

Meta вже має певні правила щодо використання дипфейків у відео для всіх користувачів. Дипфейки видаляються, якщо вони “можуть ввести в оману звичайну людину та повірити, що суб’єкт відео сказав слова, яких насправді не говорив”.

Нові правила вимагають, щоб реклама, пов’язана з політикою, виборами чи соціальними проблемами, розкривала будь-які цифрові зміни, внесені людиною чи штучним інтелектом, до того, як рекламу буде опубліковано у Facebook чи Instagram.

Інша платформа соціальних мереж Meta, Threads, дотримується тієї ж політики, що й Instagram.

Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.

Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.

Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині. 

У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.