Microsoft не продовжуватиме ліцензії російським компаніям
Джерело: росЗМІ
З 30 вересня корпорація Microsoft припинила продовження ліцензії російським компаніям. Це означає, що клієнти американської компанії не зможуть відновити підписки на корпоративні сервіси на кшталт Microsoft 365.
Представники Microsoft прокоментували ситуацію, зауваживши, що “дотримуються західного санкційного режиму щодо РФ”. У компанії також нагадали, що продажі всіх її товарів та послуг у РФ також зупинено.
Зазначається, що міністр цифрового розвитку РФ Максут Шадаєв заявив, що “все розуміли, що до цього йде”. За його словами, російські компанії мали півтора року на підготовку до цього.
Також Шадаєв заявив, що в РФ є альтернатива програмним продуктам від Microsoft, зокрема операційні системи на базі ОС Linux.
Довідка. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія Microsoft заявила про зупинку продажу нових продуктів в РФ. Утім відомо, що російські представництва міжнародних компаній та юридичні особи, які не потрапили під західні санкції, раніше отримували пропозиції щодо продовження ліцензії на програмне забезпечення корпорації.
- 26 вересня усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс практики щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання взятих зобов’язань.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Ще на шість місяців рада Європейського Союзу продовжила дію санкцій щодо фізичних та юридичних осіб РФ, причетних до порушення територіальної цілісності України. Вони діятимуть щонайменше до 15 березня 2024 року.
- Європейський Союз працює над змістом 12-го пакета антиросійських санкцій, який може бути представлений вже у жовтні цього року. До нового пакету санкцій може увійти заборона на закупівлю алмазів із Москви.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.