Google, Meta та Microsoft прозвітували перед ЄС щодо боротьби з російською пропагандою
Джерело: пресслужба Єврокомісії
26 вересня усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс практики щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання взятих зобов’язань. Брюссель опублікував звіти IT-гігантів стосовно боротьби з дезінформацією. Зауважується, що пропаганда РФ все ще становить ризик для суспільства, зокрема для виборів у ЄС.
Звіти свідчать, що платформи покращують надання більш детальних і глибоких даних, усуваючи деякі прогалини в даних. Однак необхідні подальші зусилля для надання більш цілеспрямованих, повних і значущих даних. Крім того, компанії повідомили про свої зусилля щодо забезпечення гарантій стосовно нових генеративних систем ШІ та функцій їхніх послуг.
Звіти також містять окремий розділ про дезінформацію, пов’язану з Україною.
Наголошується, що наступний набір, на початку 2024 року, міститиме окремий розділ про протидію дезінформації навколо виборів.Так, за словами заступниці голови Єврокомісії, єврокомісарки з питань цінностей та прозорості Віри Юрової, зокрема у Словаччині зараз “поживний ґрунт для успіху російських прокремлівських провоєнних наративів”.
Дезінформація може радикально змінити результат виборів. Однак зараз словацьке суспільство краще поінформоване про конкретні кампанії, що виходять з Росії. Кремль воює бомбами в Україні та словами – з рештою світу.
Інтернет-платформи вперше розкривають тему дезінформації настільки докладно – у середньому у кожній доповіді понад 200 сторінок. У звітах мовиться про минулі шість місяців, протягом яких IT-гіганти зобов’язалися боротися з дезінформацією.
З січня по квітень 2023 року YouTube видалив понад 400 каналів та 10 блогів, залучених до організованої компанії, пов’язаної з російським “Інститутом інтернет-досліджень”.
Google вказує, що в першій половині 2023 року він запобіг надходженню понад 31 мільйона євро у вигляді реклами до суб’єктів дезінформації до ЄС. Крім того, Google подав до ЄС 20 441 політичну рекламу на суму майже 4,5 мільйона євро, відхиливши при цьому 141 823 політичні оголошення через непроходження процесів перевірки особистості.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Своєю чергою, TikTok та Meta розширили зусилля щодо перевірки фактів різними мовами ЄС та співпрацюють з інформаційними агентствами, серед яких Reuters. Фактчекінг Meta охоплює 22 мови в ЄС, серед яких тепер чеська та словацька. TikTok займається перевіркою фактів у контенті російською, українською, білоруською та 17 європейськими мовами. Він вивчив 832 відео, пов’язані з війною, в результаті вилучивши 211 із них. Зазначається, що 30% користувачів скасовують рішення поділитися публікацією, коли бачать напис “неперевірений контент”.
Microsoft акцентував, що Bing Search або просував достовірну інформацію, або знижував рівень менш достовірної інформації щодо 798 180 пошукових запитів.
Як повідомила Юрова, найвища частка дезінформації – у соцмережі Х (Twitter), яка хоч і не підписала антидезінформаційний кодекс ЄС, проте підпадає під закон про цифрові послуги, націлений на боротьбу з дезінформацією та припинення поширення нелегального контенту. Дослідження показало, що у розповсюджувачів дезінформації в мережі X значно більше передплатників, ніж у тих, що надає перевірені дані. Акаунти дезінформаторів також новіші, ніж у творців якісного контенту.
Росія вступила у війну ідей, щоб забруднити наш інформаційний простір брехнею для створення фальшивого образу, згідно з яким демократія нічим не краща за автократію. Сьогодні це зброя масового маніпулювання з бюджетом на багато мільйонів євро, яка спрямована проти європейців та решти світу. І ми маємо протистояти цьому ризику, – наголосила Юрова.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
- Ми зможемо “деокупувати” свій мозок, тільки поважаючи самих себе, своє історичне минуле та наше героїчне сьогодення – історик Ігор Кошіль.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
Вдень, 15 вересня, російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Голова ОВА Олег Синєгубов надав оновлену інформацію щодо обстрілу.
Близько 15:20 російські військові завдали удару по багатоповерхівці у Харкові. Станом на момент написання новини відомо про щонайменше 28 постраждалих.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.