Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Джерело: заява Єврокомісії

22 серпня, напередодні європейського Дня пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.

У спільній заяві мовиться, що Путін повернув на європейський континент війну, переслідування та незаконну окупацію. І знову в Європі на війні гинуть люди, рвуться на частини сім’ї через ненависть і переслідування.

Одначе, зауважили єврокомісари, історія дає надію, адже після Другої світової війни Європейський Союз збудував мирну Європу, союз демократій. Також зазначається, що вдалося створити стабільні демократичні інститути в країнах, які нещодавно перебували під нищівним гнітом авторитаризму.

День пам’яті 23 серпня має стати нагадуванням про відповідальність за підтримання миру, демократії та цінностей, на яких заснований ЄС.

84 роки тому підписання пакту Молотова-Ріббентропа, за яким розпочалася Друга світова війна, відкрило один із найпохмуріших розділів в історії Європи. У цю важливу для історії нашого континенту дату ми вшановуємо пам’ять незліченних жертв тоталітарних та авторитарних режимів, — пояснили у Єврокомісії.

Та додали, що нині Україна та її народ борються за мир і демократію, а Євросоюз підтримуватиме їх стільки, скільки буде потрібно, оскільки ця війна “спрямована на захист наших демократій”.

Наша свобода не підлягає обговоренню, як і свобода України, — наголосили у заяві.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.