Американська розвідка фіксує поширення Росією антиукраїнських наративів на Заході – NYT
Джерело: The New York Times із посиланням на аналіз розвідки США
Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
За даними американської розвідки, російські спецслужби, зокрема Федеральна служба безпеки, таємно використовують номінально незалежні організації з метою поширення пропаганди та налагодження зв’язків із їхніми лідерами для співпраці протягом тривалого часу.
Такі операції впливу спрямовані на розбудову мереж молодих лідерів, які, як очікує Кремль, підтримуватимуть Росію чи поширюватимуть проросійські заклики у своїх країнах.
Як розповіли у виданні, є особи, які запевняють, що діють незалежно, але насправді їх використовують агенти російської розвідки для проведення операцій впливу проти США. Ці операції зосереджено на формуванні підтримки Росії серед американців і європейців, а також передбачають такі заходи, як організація масових протестів для створення потрібної “картинки”.
Варто зауважити, що 22 серпня, напередодні європейського Дня пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
Раніше “Букви” повідомляли, що російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
Водночас відомо, що користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Путін створює таємні приватні армії по всій Росії – Business Insider.
- Російські загарбники привозять студентів з території РФ для створення “трудових загонів” й проведення пропагандистських заходів на тимчасово окупованих територіях України.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.