Microsoft не продовжуватиме ліцензії російським компаніям

Джерело: росЗМІ

З 30 вересня корпорація Microsoft припинила продовження ліцензії російським компаніям. Це означає, що клієнти американської компанії не зможуть відновити підписки на корпоративні сервіси на кшталт Microsoft 365.

Представники Microsoft прокоментували ситуацію, зауваживши, що “дотримуються західного санкційного режиму щодо РФ”. У компанії також нагадали, що продажі всіх її товарів та послуг у РФ також зупинено.

Зазначається, що міністр цифрового розвитку РФ Максут Шадаєв заявив, що “все розуміли, що до цього йде”. За його словами, російські компанії мали півтора року на підготовку до цього.

Також Шадаєв заявив, що в РФ є альтернатива програмним продуктам від Microsoft, зокрема операційні системи на базі ОС Linux.

Довідка. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну компанія Microsoft заявила про зупинку продажу нових продуктів в РФ. Утім відомо, що російські представництва міжнародних компаній та юридичні особи, які не потрапили під західні санкції, раніше отримували пропозиції щодо продовження ліцензії на програмне забезпечення корпорації.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.