«Мій карпатський дідусь» очолив рейтинг найпопулярніших фільмів в Україні на Netflix

Джерело: Netflix

Комедійний фільм “Мій карпатський дідусь” режисера Зази Буадзе очолив рейтинг найпопулярніших фільмів в Україні на Netflix в період з 29 квітня до 5 травня.

За сюжетом фільму “Мій карпатський дідусь”, молодий італієць українського походження Мікеле живе життям звичайного підлітка в сонячній Італії. Одного дня все перевертається з ніг на голову, і він змушений вирушати у далеку подорож до маленького села Бережниця в Карпатах, де, як виявилось, у нього є дідусь.

Перше знайомство відразу відбувається не за планом – дід виявляється тим ще буркотливим стариганем, який не знає жодного слова ані англійською, ані італійською. Та й українська Бережниця – не Генуя. Тож онук планує якнайшвидше повернутись додому, але, схоже, він тут застряг.

Стосунки діда й онука перетворюються на битву двох поколінь, але врешті-решт вони обидва дізнаються про велике значення сім’ї та компромісу.

Фільм створено у копродукції України, Італії, Молдови та Чехії.

Заза Буадзе і Григоріс Карантінакіс створили сценарій, який отримав назву “Незвичайні грецькі похорони в Карпатах”. 5 грудня 2018 року Державне агентство України з питань кіно уклало з ТОВ “Інсайт Медіа” Продюсерський центр” контракт про надання кінопроєкту “Незвичайні грецькі похорони в Карпатах” державної фінансової підтримки розміром 14 млн 534 тис. 990 грн при загальній вартості виробництва фільму 32 млн 560 тис. грн.

23 травня 2019 року новим режисером стрічки “Незвичайні грецькі похорони в Карпатах” став Заза Буадзе замість Григоріса Карантінакіса, також змінився й копродукційний склад проєкту. Замість Греції у копродукцію увійшли Італія, Молдова та Чехія.

Першу й основну частину фільму знімали восени 2019 року у Карпатах, у невеличкому селищі Бережниця, розташованому неподалік Верховини. Фільмування італійської частини було заплановано на початок 2020 року. COVID-19 вніс зміни у графік фільмування, і стрічку вдалось дозняти лише у лютому 2021 року.

Повністю фільмування стрічки й монтаж було завершено у 2023 році.

Остаточно фільм отримав прокатну назву “Мій карпатський дідусь”.

Загалом до 10 стрічок, які українці найчастіше обирали для перегляду на Netflix в період з 29 квітня до 5 травня, належать:
  • “Мій карпатський дідусь”;
  • “20 днів у Маріуполі”;
  • “Прокачайте здоров’я: Таємниці кишківника”;
  • “Rebel Moon. Частина 2: Та, що лишає шрами”;
  • “Без глазурі”;
  • “Дятел Вуді вирушає у табір”;
  • “Квиток до раю”;
  • “Таємниці неандертальців”;
  • “Довга доба”;
  • “Сльозотворець”.

Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.

Колишня керівна партія Сирії Баас, яка десятиліттями була під контролем сім’ї Асад, оголосила про призупинення своєї діяльності до подальшого повідомлення. Згідно із заявою, опублікованою в партійних медіа, всі її ресурси, включаючи майно, кошти та зброю, будуть передані урядовим установам Сирії.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

В українській столиці затримано російського агітатора, який закликав до державного перевороту і вбивства перших осіб Української держави.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.