Мінагрополітики закликало переглянути бронювання садоводів

Джерело: пресслужба Мінагрополітики

Директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак наголосив, що обласні військові адміністрації мають переглянути критерії бронювання працівників, так, аби робітники навіть невеликих, але важливих для забезпечення продбезпеки підприємств, мали можливість бронювати своїх працівників.

Зауважується, що нині особливої уваги потребують галузі садівництва, овочівництва та картоплярства.

За словами Віштака, відповідні профільні асоціації наголошують у своїх зверненнях, що не всі ОВА максимально врахували можливість бронювати працівників галузей садівництва, овочівництва та картоплярства.

Ці галузі на сьогодні мають критичне значення для економіки України. Раніше близько 70% продукції овочівництва  вирощували на півдні України. Сьогодні частина цього бізнесу знищена, деякі підприємства релоковані. Що вплинуло на ціни на внутрішньому ринку. Зараз суб’єкти господарювання забезпечують вітчизняний ринок своєю продукцією, і ми повинні сприяти, щоб їхні працівники отримали бронювання. Я просив би обласні військові адміністрації переглянути свої критерії, щоб підприємства галузі садівництва та овочівництва могли бронювати своїх працівників, – пояснив він.

Також на нараді були розглянуті питання прискорення передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК); хід опрацювання заявок на  виплати бюджетних дотацій для аграріїв на використовувані угіддя та на утримання корів, кіз та/або овець;  хід моніторингу ефективності використання грантів на створення теплиць і садів.

Зауважимо, в Україні можливо забронювати від мобілізації 1,2 млн осіб – для забезпечення військових потреб, сказав заступник міністра економіки Віталій Кіндратів. На сьогодні близько 800 тисяч осіб вже заброньовано.

Також є запас для бронювання працівників критично важливих підприємств. Такі структури можуть забронювати усі 100% співробітників. Такими підприємствами можуть бути ті, що критично важливі для забезпечення потреб української армії, інших військових підприємств, компанії паливо-енергетичного та оборонно-промислового комплексів.

Також у переліку врахували підприємства, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд або займаються міжнародною технічною допомогою.

Раніше в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив, що працівників аграрного сектору почнуть бронювати від мобілізації. “Бронь” діятиме протягом 12 місяців.

  • В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
  • В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.