Мінцифри вперше виміряє рівень цифровізації у громадах

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.

Мінцифри за підтримки швейцарсько-української програми EGAP вперше визначатиме рівень цифрових послуг і розвитку діджитал-інфраструктури в територіальних громадах України.

Індекс цифрової трансформації громад України дозволить виокремити пріоритетні напрями цифрового розвитку й системного впровадження інструментів е-урядування, е-комерції тощо.

“Індекс – це перший такий досвід в Україні, що дозволить оцінювати й покращувати стан локальної цифрової інфраструктури. Рішення, ухвалені на державному рівні, впливають на цифрову трансформацію громад, і навпаки — з рішень на місцях починається комплексний розвиток держави. Тому ми раді презентувати Індекс як інструмент позитивної цифрової трансформації регіонів”, — пояснив заступник голови Офісу президента України Олексій Кулеба.

Структура Індексу відповідає стратегічним цілям Мінцифри, а також враховує світовий досвід цифрової трансформації та нормативні документи, що регулюють цифровізацію на загальнодержавному рівні.

Таким чином, для вимірювання рівня цифровізації в громадах буде використано Базовий (для малих та середніх ТГ) та Розширений Індекси (для значних та великих ТГ), кожен з яких містить 5 однакових блоків, але з різною кількістю індикаторів — 65 та 78 відповідно.

Основні блоки Індексу:

  • Цифрова економіка. У цьому блоці оцінюватиметься спроможність територіальної громади забезпечувати розвиток галузі інформаційних технологій, сприяти формуванню розвинутої ІТ-екосистеми на території власної ТГ;
  • Розвиток цифрових навичок населення. Група охоплює показники підвищення рівня цифрової грамотності та підтримки громадян, які мають бажання розвиватися в галузі ІТ;
  • Цифрова інфраструктура. У блоці йтиметься про наявність та функціонування інфраструктури для населення задля поширення цифровізації й безпечного функціонування;
  • Цифровізація публічних послуг. Блок міститиме показники забезпечення надання послуг ТГ через цифрові канали з дотриманням високого рівня зручності, омніканальності, простоти, безпечності тощо;
  • Цифрова трансформація органів місцевого самоврядування. У категорії оцінюватиметься підтримка функцій прямої демократії, створення інструментів забезпечення внутрішнього функціонування ОМС, цифровізації всередині ОМС.

За результатами дослідження буде визначено рівень цифрової зрілості територіальної громади — від стартового до трансформаційного.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.