Міндовкілля розробляє з Київводоканалом комплекс заходів на випадок погіршення якості води
Джерело: пресслужба Міндовкілля
Станом на 9 вересня забруднення у річці Десна накопичилось в межах м.Чернігів в місці зруйнованого автомобільного мосту. За оперативною інформацією забруднення просунулось нижче м.Чернігів до Количівки (180 км), однак інтенсивний запах та випадки мору риби тут нечисленні.
Нині розглядається можливість встановлення додаткових аераторних установок для насичення киснем річки вниз за течією.
Зауважується, що фахівці Держводагентства та Держекоінспекції цілодобово аналізують отримані від лабораторій та експертів дані та напрацьовують відповідні заходи.
Проведені нами заходи перешкоджають просуванню забруднення вниз по течії, але наразі цього ще недостатньо, щоб зупинити мор риби у місці концентрації забруднення. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб ситуація покращувалась з кожним днем, — зауважили у повідомленні.
Також Міндовкілля співпрацює з ПрАТ “АК “Київводоканал” щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів.
Водночас у відомстві акцентували, що на сьогодні такі ризики відсутні.
Додамо, нині зафіксовано більше ніж 5,5 тисяч злочинів Росії проти українського довкілля. Завдані збитки перевищують $60 мільярдів унаслідок повномасштабної російської агресії.
Довідка. Десна – річка у Сумській, Чернігівській і Київській областях України та у Смоленській, Брянській областях Росії, ліва притока Дніпра.
Бере початок на Смоленській височині поблизу м. Єльня (Смоленська область). Впадає в р. Дніпро за декілька кілометрів вище м. Києва
Найдовша та друга після Прип’яті за площею басейну притока р. Дніпра. Довжина 1 130 км (у межах України – 591 км), площа басейну 88,9 тис. км2 (у межах України – 33,8 тис. км2).
Українська ділянка річки починається біля с. Мурав’ї Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Басейн Десни також поширюється на Курську область, меншою мірою на Калузьку, Орловську та Бєлгородську області Росії.
- Забруднення з річки Сейм, яке є органічним, досягло річки Десна. Про це повідомив голова Держводагентства Михайло Янчук, зазначивши, що хімічних або високотоксичних речовин не виявлено.
- Ситуація з якістю води у річках Сейм та Десна контрольована, і загрози для питного водопостачання немає, повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Про це заявив заступник міністра Олександр Краснолуцький. Всі служби зараз об’єднують зусилля для ліквідації забруднення, залучаючи науковців та додаткових експертів.
- Міський голова Вишгорода Олексій Момот повідомив, що у річці Десна виявлено отруйну речовину, яка спускається течією від російського кордону.
П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.
У неділю, 28 липня, у Львові відбулося прощання з народним депутатом IX скликання Ярославом Рущишиним, який загинув у ДТП на Івано-Франківщині ввечері 24 липня. Церемонія поховання розпочалася о 10:30 у храмі Святої Софії-Премудрості Божої на території Українського католицького університету.
У понеділок вранці невідомий безпілотник, імовірно з території Білорусі, перетнув повітряний простір Литви. Його востаннє бачили поблизу Вільнюса на висоті близько 200 метрів. Про це повідомив представник Національного центру кризового управління Дарюс Бута.