Міністерка фінансів США закликала європейські банки посилити дотримання санкцій щодо РФ
Джерело: Reuters
У вівторок, 21 травня, міністерка фінансів США Джанет Єллен закликала керівників європейських банків активізувати свої зусилля для виконання кроків щодо припинення ухилення Росії від санкцій.
На початку зустрічі з банкірами Єллен сказала, що вторинні санкції, запроваджені в грудні минулого року, зірвали зусилля Росії з закупівлі товарів, необхідних для їх війни в Україні, проте потрібна додаткова робота.
“Я закликаю всі присутні інституції вжити посилених заходів і зосередитися на спробах Росії ухилитися [від санкцій]”, — сказала Єллен.
Вона закликала банки переконатися, що їхні філії та дочірні компанії “суворо дотримуються вашої глобальної політики дотримання санкцій”.
- Останніми роками Туреччина стала ключовим ігровим полем для експорту російських нафтопродуктів до ЄС, що забезпечує Кремль значними доходами, ухиляючись від санкцій. Лише минулого року такі поставки принесли Росії понад 3 мільярди євро.
- Російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.