Міністр освіти Лісовий справді служив у ЗСУ добровольцем

Джерело: розслідування Букв

Навколо чинного очільника Міністерства освіти та науки України Оксена Лісового точилися дискусії, чи дійсно він служив у Збройних силах України, як це заявляли в уряді. Попри те, що Лісового звинувачували у постановочних фото на службі, — він дійсно служив добровольцем 95-ї бригади у складі ДФТГ.

Інформацію надали на запит Букв.

“Мій нинішній побратим був безпосереднім командиром Лісового у 95 бригаді, він підтверджує, що той воював і що був прикомандирований до 95 від ДФТГ. Є фото та відео бойових виїздів в різних локаціях, якщо цікаво – Кремінна, Долина, Довгеньке”, – написав військовослужбовець Святослав Батов.

Інший військовий, Василь Шамрай сказав, що пам’ятає Лісового у квітні 2022 року у званні майора.

“Може юридично і не рахувався в 95-ій, але був з нами. Упізнав, коли його призначили міністром. Відтак, він був там з 95-ю”, – стверджував Василь Шамрай.

Відтак Оксен Лісовий справді у 2022 році був захисником України та брав участь у боях в найгарячіших точках.

“Його ж відсутність у списках демонструє хаос управління, який був у нашій державі на початку повномасштабної війни, особливо в плані реєстрації добровольців і визнання їхнього внеску. Приклад Оксена Лісового тут – один із тисяч, просто найгучніший у зв’язку з посадою фігуранта скандалу. Багато рідних добровольців намагаються посмертно добитися вшанування загиблих героїв на державному рівні – і, нерідко, безрезультатно”, — зазначили “Букви”.

 Внаслідок російського удару по Малокатеринівці на Запоріжжі 20 серпня, у лікарні перебувають шестеро дітей віком від 11 до 17 років.

Станом на 16:00 21 серпня кількість бойових зіткнень зросла до 54. Найбільша активність ворога на Покровському напрямку. Крім того, російські війська завдали 17 авіаційних ударів з використанням 27 керованих бомб по Курщині.

16 серпня Головне управління розвідки атакувало дронами російську авіабазу “Саваслейка”, знищивши три літаки та пошкодивши ще п’ять. 

Агентка ФСБ, яка коригувала російські ракети С-300 та Х-22 на Харків, отримала 16 років тюрми завдяки доказам СБУ.

Розслідування компанії Recorded Future, яка проводить розвідку загроз, свідчить, що мережа CopyCop за місяць опублікувала 19 тисяч неправдивих текстів, зокрема й про російсько-українську війну.