Міністри інфраструктури України та Польщі обговорили можливе поновлення блокування кордону

Джерело: очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков/Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков провів розмову із міністром інфраструктури Польщі Даріушем Клімчаком щодо можливого поновлення блокування кордону.

Ключова тема розмови – запобігання поновленню блокування кордону з боку польських перевізників.

Олександр Кубраков зазначив, що Україна зі свого боку виконала всі заходи, які погодили раніше.

“Запустили пілотні проєкти на двох пунктах пропуску та плануємо продовжувати далі, на рівні заступників працює робоча група для аналізу реалізованих заходів. Очікуємо, що польська сторона також пропрацює все, про що домовилась із протестувальниками, і з 1 березня блокада не поновиться”, – сказав очільник Мінінфраструктури України.

Він також додав, що останні дні онлайн-черг на виїзд з України фактично немає. Це також пов’язано із сезонністю. Одначе, як зазначив Кубраков, попри зменшення вантажопотоку, важливо дотримуватись виконання домовленостей про пропускну здатність, використовувати кожен пункт пропуску максимально ефективно.

Олександр Кубраков звернув увагу польських колег на те, що зараз видно, що “Краківець – Корчова” та “Рава-Руська – Гребенне” працюють не на повну потужність. Він підкреслив, що якщо пункти пропуску не будуть працювати належно – час очікування в черзі буде зростати.

“Наступного тижня наші заступники з профільними службами будуть працювати безпосередньо на кордоні, щоб на місці відпрацювати конкретні кроки з налагодження ритмічного сполучення не тільки з Польщею, але й з Євросоюзом”, – зазначив Олександр Кубраков.

Він також підкреслив, що водночас гострим залишається питання блокування кордону польськими фермерами. За його словами, відповідні шляхи вирішення напрацьовують колеги з Міністерства агрополітики України та Польщі.

 “Вдячний польським колегам за постійну комунікацію та спроби вирішити всі питання комплексно, щоб кордон між нашими країнами працював безперебійно”, – резюмував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.