Польські фермери знову планують блокувати кордон з Україною

Джерело: Reuters

Польські фермери з профспілки “Солідарність” наступної п’ятниці планують розпочати загальний страйк з блокуванням українського-польського кордону.

“Наше терпіння увірвалося. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади… щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України не залишає нам іншого виходу, як оголосити загальний страйк”, – йдеться в заяві профспілки.

У “Солідарності” повідомили, що, окрім блокування переходів з Україною, з 9 лютого по 10 березня планують блокування доріг по всій країні.

Раніше окрема організація польських фермерів заблокувала ключовий пункт пропуску на кордоні з Україною, але 6 січня акцію протесту зупинили після того, як польський уряд погодився з її вимогами.

Нагадаємо, що нещодавно в Брюсселі, де проходив саміт лідері ЄС, фермери з декількох країн страйкували біля Європейського парламенту, кидали яйця в будівлю, створювали пожежі та влаштовували стрілянину.

Фермери заявляють, що їм недостатньо платять, скаржаться на великі податки, зелені правила та стикаються з нечесною конкуренцією з-за кордону, зокрема з України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.