У Польщі фермери вийшли на протести, вимагаючи захистити їх від імпорту, зокрема з Украхни

Джерело: RMF FM

У Польщі з 24 січня стартував національний протест фермерів. Аграрії виступають з вимогами щодо захисту свого сільського господарства від імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, серед яких і Україна.

Фермери мають намір вийти на дороги міст і сіл зі своїми тракторами та іншою технікою. Загалом акції протести заплановані у понад 150 місцях по всій країні.

Демонстрації передбачають повільний рух колони або демонстрацію уздовж дороги.

Скриншот

Фермери вимагають припинити “безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн поза ЄС, які не відповідають європейським стандартам”. Ще польські аграрії вважають, що опинилися у неконкурентному положенні, оскільки їм треба дотримуватися ряду правил і додатково витрачати кошти на заходи з охорони довкілля, тоді як виробники з третіх країн не мають таких вимог.

Також вони вимагають розробки “стратегії для приєднання України до ЄС у галузі сільського господарства” з поділом на сектори.

Ще однією вимогою протестувальників є перегляд спільної політики ЄС в галузі сільського господарства. Вони не задоволені низкою обмежень, пов’язаних із Європейським зеленим курсом. Тому їхні вимоги охоплюють зміни та більшу “гнучкость” у національній стратегії до 2027 року.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.