Польські перевізники розблокують кордон до березня — ЗМІ

Джерело: TVN24

Перевізники з Польщі, які проводили акції протесту на трьох пунктах пропуску на кордоні з Україною, погодилися тимчасово зупинити свій протест до 1 березня. Рішення оголошено після укладення угоди між протестувальниками і урядом Польщі.

Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак зазначив, що угода позначає не завершення діалогу, але “інтенсивні переговори”.

“Цей протест є міждисциплінарним. Він зачіпає дуже багато напрямків міжнародної політики, внутрішньої політики. Складність і заплутаність питань призвела до того, що переговори і робота тривали більше місяця. Протест буде припинено до 1 березня”, – додав він.

Міністр наголосив, що перед ними – багато роботи, але водночас висловив надію, що “конструктивні переговори призведуть до конкретних результатів”.

Своєю чергою, лідер протестів Рафал Меклер підкреслив, що якщо уряд і перевізники не досягнуть рішення, то вони повернуться на кордон. Він також підкреслив, що інфраструктура протестувальників на кордоні, така як контейнери та трейлери, залишиться на місці.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський сьогодні, 21 травня, повідомив, що держави-члени Європейського Союзу схвалили план використання прибутків від заморожених активів РФ. 

Спікер Верховної Ради Руслан Стефарчук назвав співголову “Європейської Солідарності” Ірину Геращенко “хорошою дівчинкою”. Нардепка та її колеги сприйняли це за хамство та сексизм.

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді закликав негайно створити тимчасову слідчу комісію (ТСК) щодо будівництва фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами від держави.

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними. 

В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.