Мінкульт підтримав громадськість у захисті фундаментів палацу Розумовського в Києві
Джерело: МКСК
У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.
7 липня до Міністерства культури та стратегічних комунікацій України надійшла інформація про незаконні роботи на залишках палацу Розумовського, зведеного наприкінці XVIII століття. Мова про будівлі на вул. Івана Мазепи, 3в та 3г у Києві, де забудовник планує звести офісний центр.
Роботи на об’єкті поновили попри заборону. Представники Департаменту культурної спадщини МКСК виїхали на місце, втім, будівельної техніки на ділянці не виявили. Одначе, зауважили, що фіксація попередніх дій робітників викликала у місцевих мешканців обурення, котрі і звернулися до Нацполіції.
Міністерство не надавало жодних дозволів на проведення робіт. У квітні 2025 року МКСК винесло припис про негайне припинення будь-яких земляних чи будівельних робіт, а також наклало штраф на забудовника у розмірі 170 тисяч гривень, – нагадали у відомстві.
Залишки палацу Кирила Розумовського офіційно внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку історії, архітектури та археології місцевого значення. Тому, погодження будь-яких проєктів чи робіт належить до повноважень Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
У відомстві запевнили, що жодного погодження з боку МКСК не було надано.
Нині будівельні роботи на об’єкті зупинено.
- Міністерство культури та інформаційної політики визнало садибу Зеленських ХІХ століття у Києві пам’яткою архітектури, на тлі того, що днями цю будівлю незаконно знесли.
- Після знесення історичної будівлі Садиби Зеленських прокуратура порушила справу за статтями “знищення майна, на яке накладено арешт” і “самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці”.
- Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційні скарги по справі, пов’язаній з оскарженням статусу пам’ятки будівлі “Квіти України”. У Мінкульті подякували зокрема “небайдужій громадськості” за активну позицію для захисту пам’ятки.
У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.
Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.