Міноборони Австралії не погодило передачу Україні списаних гелікоптерів Taipan

Джерело: Militarnyi

Австралія поки що заблокувала передачу Україні транспортних гелікоптерів MRH-90 Taipan, які мають утилізувати.

Вперше Україна висловила зацікавленість гелікоптерами MRH-90 Taipan у жовтні 2023 року. З 2021 року 45 гелікоптерів не літали, машини підготували до утилізації.

Передача вертольотів цього типу Україні була б раціональнішою і вигіднішою з фінансового погляду, оскільки зменшила б витрати на утилізацію.

Одначе, міністерка закордонних справ Пені Вонг зазначила, що уряд діяв за порадами Міністерства оборони Австралії, яке проти передачі техніки.

Також оборонне відомство поінформувало уряд про те, що гелікоптери цього типу не підходять Україні, і рекомендувало уряду сформувати власну думку стосовно цього.

Своєю чергою, сенатор Девід Фосетт наголосив, що уряд Австралії має офіційний запит від України на отримання вертольотів цього типу. Крім того, кілька машин залишаються придатними для польотів у транспортній версії і потенційно могли б бути передані ЗСУ.

На що Вонг відповіла, що уряд надалі користуватиметься порадами Міноборони стосовно оптимального використання гелікоптерів.

Зауважимо, Україна зробила запит Австралії на передачу 45 армійських вертольотів Taipan. Раніше країна прийняла рішення утилізувати ці гелікоптери.

Довідка. Taipan – сучасні, повністю цифрові гелікоптери, що мають чотиривісну систему управління польотом, передову авіоніку і провідне у світі обладнання нічного бачення. Понад 500 гелікоптерів Taipan були продані в 14 країн світу.

  • У Чехії та Словаччині в межах ініціативи “Подарунок для Путіна” за тиждень зібрали понад 400 тисяч євро на придбання гелікоптера Black Hawk для воїнів Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
  • Австралія оголосила про розширення програми підготовки українських армійців.
  • 7 грудня 2023 року посол Австралії в Україні Брюс Едвардс повідомив, що країна направила Києву додаткову партію MRAP Bushmaster.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.