Міноборони готує позови на ЗМІ, які поширюють неправдиву інформацію
Джерело: Міністерство оборони України
У зв’язку з появою в окремих засобах масової інформації маніпулятивних та неправдивих тверджень щодо начебто підміни зимової форми літньою, Міністерство оборони України розпочало підготовку судових позовів до ЗМІ та осіб, які навмисно поширюють неправдиві відомості.
Причиною судових позовів стали публікації у ЗМІ щодо закупівлі нібито літньої військової форми замість зимової і за начебто завищеною ціною у вересні 2022 року.
Під час засідання були показані приклади зимової форми, яку постачальник поставив згідно з контрактом.
“Даного постачальника нарівні з іншими було відібрано згідно з діючим станом на вересень 2022 року порядком та на підставі комерційних пропозицій, які відповідали ринковим цінам, і після надання зразка продукції. Поставлена продукція була прийнята у встановленому порядку фахівцями Сил логістики ЗСУ без істотних зауважень щодо якості”, – зазначили в Міноборони.
Також прокоментували публікацію в ЗМІ документу, який схожий на інвойс, що надається суб’єктами господарювання у юрисдикції Турецької Республіки:
“Даний документ, укладений турецькою мовою, не надходив до Міноборони і не формувався у процесі укладання та виконання зазначених контрактів відповідно до законодавства України, тому Міністерство не може коментувати його природу”.
У Міноборони зазначили, що у зв’язку з появою в різних ЗМІ неправдивих та маніпулятивних заяв щодо військової форми, Міністерство оборони України розпочало підготовку судових позовів до ЗМІ та осіб, які навмисно поширюють неперевірену інформацію.
У Міністерстві оборони також додали, що відкриті до перевірок стосовно всіх питань, висвітлених у цьому контексті.
“Міноборони готове сприяти у перевірці всіх поставлених за зазначеним контрактом зимових курток, аби зняти сумніви щодо того, що понад 120000 військовослужбовців отримали зимові куртки за результатами виконання контрактів”.
- Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області оголосила тендер на консультаційні послуги в галузі будівництва, очікувана вартість яких 240 066 622 грн.
- В Одеській області оголосили тендер на закупівлю квадрокоптерів з тепловізором DJI Mavic 3 Enterprise 3T (або еквівалента). Оголошена вартість складає 3 млн 660 тисяч гривень.
- У Києві “Київавтодор”провів торги вартістю понад 1,3 млрд гривень на проведення реконструкції транспортної розв’язки на перетині в Оболонському районі. Користувачі у мережі обурилися через заявлену вартість робіт, оскільки цих грошей вистачило б на тисячі дронів і автівок для військових на фронті.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.