Міноборони планує створити полігон для тестування нових технологій розмінування з ШІ

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України розглядає можливість створення сучасного полігону для випробувань новітніх технологій, зокрема у сфері розмінування, із використанням штучного інтелекту.

Це обговорювалось під час робочої зустрічі представників Міноборони, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН та інших організацій.

Повідомляється, що проєкт має на меті підвищення ефективності гуманітарного розмінування, впровадження інновацій, а також обмін досвідом між українськими та міжнародними партнерами.

Представники Міністерства оборони запропонували учасникам зустрічі долучитися до ініціативи Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

“Полігон, що перебуває у розпорядженні Міноборони, може стати унікальною платформою для проведення спільних досліджень, випробувань та навчання”, – наголосила представниця секретаріату Національного органу протимінної діяльності Ольга Дробот.

Вона підкреслила, що сучасні технології та їх розвиток значно пришвидшують процес нетехнічного обстеження територій, що, своєю чергою, позитивно впливає на гуманітарне розмінування, підвищує безпеку для демінерів і знижує ризики для цивільних осіб.

Учасники зустрічі обговорили нові методи аналізу супутникових та аерофотознімків для картографування замінованих територій, а також використання нейромереж для автоматичного виявлення мінних полів та інтеграцію сучасних алгоритмів штучного інтелекту в процеси планування та безпечного розмінування.

Джерело: “Європейська Солідарність” П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко взяв участь у Міжнародному…

Стримінгова платформа Netflix купила права на два нові сезони російського мультсеріалу “Маша і Ведмідь” і продовжила ліцензію на попередні сезони й спін-оффи у понад 100 країнах.

СБУ вдруге за червень уразила нафтоперекачувальну станцію “Второво”, яка забезпечує пальним Москву.

В ніч на 27 червня українські ракети FP-5 “Фламінго” успішно уразили підприємство “Титан-Барикади” у російському Волгограді.

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області виділили під будівництво понад 87 гектарів землі. Зробили це, аби заселити там росіян.