Міноборони РФ може бути більш зацікавлене у смерті Пригожина, ніж Путін – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністерство оборони Росії може бути більш зацікавлене в смерті власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина, ніж російський президент Володимир Путін.

Колишній журналіст російської служби ВВС Андрій Захаров з посиланням на неназвані джерела розповів, що Путін дав дозвіл Пригожину продовжувати операції “Вагнер” на Близькому Сході та в Африці. При цьому він розпорядився не втручатися в Україну чи Росію під час однієї з двох зустрічей після збройного заколоту ватажка “вагнерівців” 24 червня.

Натомість Міноборони РФ, за словами Захарова, посилило зусилля, щоб послабити вплив “Вагнера” в Сирії та Африці, і Пригожин разом із керівництвом своєї ПВК вилетів до Москви для вирішення цього питання перед тим, як загинув в авіакатастрофі.

Захаров додав, що зараз доля “імперії Пригожина”, включно з його військовими контрактами та контрактами з видобутку нафти, газу та золота, на Близькому Сході та в Африці невідома.

Своєю чергою, близький до Кремля військкор зазначив, що третя сторона, ймовірно, інша російська силова структура, зобов’язана взяти на озброєння закордонні активи “Вагнер” замість Міноборони, щоб запобігти знищенню цього майна.

Аналітики зауважили, що нині не можуть незалежно підтвердити достовірність цих звітів, але якщо вони все-таки виявляться правдивими, то можуть вказувати на те, що Путін не керує розпуском ПВК “Вагнер”, а скоріше передав цю відповідальність Міноборони Росії.

“Поширення таких повідомлень у російських блогерських та опозиційних спільнотах також може бути спробою відокремити Путіна від убивства Пригожина та можливого розпуску “Вагнер”, – йдеться у звіті.

ДОВІДКА: 23 серпня у Тверській області РФ розбився літак Embraer ERJ 135 з бортовим номером RA-02795, що належить засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Згодом російські пропагандисти підвередили, що на борту літака перебував Пригожин та співзасновник ПВК “Вагнер” Дмитро Уткін.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.