Міноборони РФ може бути більш зацікавлене у смерті Пригожина, ніж Путін – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Міністерство оборони Росії може бути більш зацікавлене в смерті власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина, ніж російський президент Володимир Путін.
Колишній журналіст російської служби ВВС Андрій Захаров з посиланням на неназвані джерела розповів, що Путін дав дозвіл Пригожину продовжувати операції “Вагнер” на Близькому Сході та в Африці. При цьому він розпорядився не втручатися в Україну чи Росію під час однієї з двох зустрічей після збройного заколоту ватажка “вагнерівців” 24 червня.
Натомість Міноборони РФ, за словами Захарова, посилило зусилля, щоб послабити вплив “Вагнера” в Сирії та Африці, і Пригожин разом із керівництвом своєї ПВК вилетів до Москви для вирішення цього питання перед тим, як загинув в авіакатастрофі.
Захаров додав, що зараз доля “імперії Пригожина”, включно з його військовими контрактами та контрактами з видобутку нафти, газу та золота, на Близькому Сході та в Африці невідома.
Своєю чергою, близький до Кремля військкор зазначив, що третя сторона, ймовірно, інша російська силова структура, зобов’язана взяти на озброєння закордонні активи “Вагнер” замість Міноборони, щоб запобігти знищенню цього майна.
Аналітики зауважили, що нині не можуть незалежно підтвердити достовірність цих звітів, але якщо вони все-таки виявляться правдивими, то можуть вказувати на те, що Путін не керує розпуском ПВК “Вагнер”, а скоріше передав цю відповідальність Міноборони Росії.
“Поширення таких повідомлень у російських блогерських та опозиційних спільнотах також може бути спробою відокремити Путіна від убивства Пригожина та можливого розпуску “Вагнер”, – йдеться у звіті.
ДОВІДКА: 23 серпня у Тверській області РФ розбився літак Embraer ERJ 135 з бортовим номером RA-02795, що належить засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Згодом російські пропагандисти підвередили, що на борту літака перебував Пригожин та співзасновник ПВК “Вагнер” Дмитро Уткін.
- Фахівці ISW прокоментували смерть очільника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. На думку аналітиків, літак з Пригожиним на борту навряд чи могли б збити без відповідного наказу президента РФ Володимира Путіна.
- За інформацією WSJ, Євген Пригожин провів свої останні дні в Африці у спробах захистити свою глобальну бізнес-імперію від планів Кремля захопити її. Авіакатастрофа Пригожина перервала його зусилля зберегти свою мережу найманців.
- Слідчий комітет РФ офіційно підтвердив загибель засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина внаслідок падіння літака у Тверській області. Особи усіх десяти загиблих встановлено.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.