Міноборони РФ може бути більш зацікавлене у смерті Пригожина, ніж Путін – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Міністерство оборони Росії може бути більш зацікавлене в смерті власника приватної військової компанії “Вагнер” Євгена Пригожина, ніж російський президент Володимир Путін.

Колишній журналіст російської служби ВВС Андрій Захаров з посиланням на неназвані джерела розповів, що Путін дав дозвіл Пригожину продовжувати операції “Вагнер” на Близькому Сході та в Африці. При цьому він розпорядився не втручатися в Україну чи Росію під час однієї з двох зустрічей після збройного заколоту ватажка “вагнерівців” 24 червня.

Натомість Міноборони РФ, за словами Захарова, посилило зусилля, щоб послабити вплив “Вагнера” в Сирії та Африці, і Пригожин разом із керівництвом своєї ПВК вилетів до Москви для вирішення цього питання перед тим, як загинув в авіакатастрофі.

Захаров додав, що зараз доля “імперії Пригожина”, включно з його військовими контрактами та контрактами з видобутку нафти, газу та золота, на Близькому Сході та в Африці невідома.

Своєю чергою, близький до Кремля військкор зазначив, що третя сторона, ймовірно, інша російська силова структура, зобов’язана взяти на озброєння закордонні активи “Вагнер” замість Міноборони, щоб запобігти знищенню цього майна.

Аналітики зауважили, що нині не можуть незалежно підтвердити достовірність цих звітів, але якщо вони все-таки виявляться правдивими, то можуть вказувати на те, що Путін не керує розпуском ПВК “Вагнер”, а скоріше передав цю відповідальність Міноборони Росії.

“Поширення таких повідомлень у російських блогерських та опозиційних спільнотах також може бути спробою відокремити Путіна від убивства Пригожина та можливого розпуску “Вагнер”, – йдеться у звіті.

ДОВІДКА: 23 серпня у Тверській області РФ розбився літак Embraer ERJ 135 з бортовим номером RA-02795, що належить засновнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину. Згодом російські пропагандисти підвередили, що на борту літака перебував Пригожин та співзасновник ПВК “Вагнер” Дмитро Уткін.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.