Міноборони РФ намагається обмежити висвітлення подій на фронті – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що російське міноборони, імовірно, знову повертається до обмеження висвітлення подій на фронті, намагаючись запровадити цензуру щодо скарг та повідомлень про прогрес ЗСУ.

Аналітики повідомили, що нещодавно міноборони РФ змінило стиль звітності про події на фронті, зменшивши загальну кількість інформації про війну.

Раніше оборонне відомство Росії оприлюднювало щоденну ситуацію, яка відрізнялась від окремих повідомлень пресслужб кожного російського угруповання військ.

Однак 29 серпня всі пресслужби оприлюднили текст, скопійований зі зведення міноборони РФ, а не власні дані щодо ситуації на фронті.

На думку фахівців, міністерство оборони Росії постійно намагалося запровадити інформаційну політику, яка б надавала обмежену інформацію про лінію фронту протягом усієї війни.

Якщо ця тенденція збережеться, зміна міноборони Росії у звітності може відображати його ширші зусилля щодо цензури російських звітів про війну та уніфікації власного наративу.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.