Міноборони Росії вкотре заявило про окупацію Луганщини

Джерело: росЗМІ

1 квітня Міністерство оборони Росії заявило про нібито встановлення цілковитого контролю над усією територією Луганської області.

Підрозділи угруповання військ “Захід” завершили звільнення Луганської Народної Республіки, — зазначається у заяві Міноборони Росії.

Зауважимо, з 2022 року Українаконтролювала менш ніж 1% території області, решта перебуває під окупацією Росії.

Тоді як згідно з мапою проєкту DeepState, територія на південний захід від Сватового залишається під контролем України. Також не повідомлялося про бойові дії в цьому районі.

Раніше в Росії вже заявляли про встановлення повного контролю над так званою “ЛНР”. Зокрема вперше про це Путіну доповів тодішній глава Міноборони РФ Сергій Шойгу у липні 2022 року. Тоді як у серпні 2025 року начальник Генштабу Валерій Герасимов заявляв про контроль 99,7% області.

Раніше президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для Reuters розкрив деталі нової стратегії Білого дому щодо завершення війни. За словами глави держави, адміністрація Дональда Трампа наразі чинить тиск на Київ, а не на Москву, пропонуючи офіційні гарантії безпеки лише в обмін на вихід українських захисників із вільних частин Донеччини та Луганщини.

Зеленський підкреслив, що американська сторона пов’язує підписання документів високого рівня безпосередньо з територіальними поступками на сході.

Американці готові завершити оформлення цих гарантій на високому рівні, як тільки Україна буде готова вивести війська з Донбасу, – наголосив глава держави.

Водночас він застеріг, що виконання таких вимог поставить під загрозу не лише Україну, а й безпекову архітектуру всієї Європи. Зеленський пояснив таку позицію Вашингтона бажанням Дональда Трампа якнайшвидше закрити українське питання, щоб зосередити ресурси США на воєнному конфлікті з Іраном. На його думку, Росія свідомо вимагає відступу ЗСУ зі сходу, розраховуючи на те, що США з часом остаточно втратять інтерес до тривалих переговорів і просто вийдуть із процесу.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.