Міноборони розвиватиме реабілітацію поранених разом із громадськими організаціями
Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова підписала меморандуми про співпрацю із п’ятьма громадськими організаціями, що працюють у сферах тактичної медицини і реабілітації поранених бійців.
Документи підписали з представниками:
- Благодійного фонду “Суперлюди”;
- Громадської організації “АВЦ ІНТ” та громадської спілки “Асоціація Операторів та Інструкторів з Першої Допомоги та Тактичної Медицини”;
- Благодійного фонду “МОАС-Україна”;
- Благодійного фонду “Здорові рішення для відкритого суспільства”.
Кожна з цих організацій допомагатиме Міністерству оборони розвивати конкретний напрямок роботи.
Благодійний фонд “Здорові рішення для відкритого суспільства” відтепер співпрацюватиме з Департаментом охорони здоров’я Міноборони задля формування державних політик у сфері охорони здоров’я військовослужбовців.
“Наш фонд сприятиме синхронізації військової та цивільної медицини з метою забезпечення найвищого рівня здоров’я бійців, а також поширення найкращих практик медичних рот та медичних пунктів підрозділів для оптимізації медичної допомоги”, – зазначила Вікторія Тимошевська, голова фонду “Здорові рішення”.
Домовленості з громадською спілкою “Асоціація Операторів та Інструкторів з Першої Допомоги та Тактичної Медицини” передбачають методичну допомогу у розвитку тактичної медицини на всіх рівнях – як для медичного персоналу, так і для решти військових. Сторони також домовилися про сприяння у розробці та впровадженні цифрових рішень у сфері медичного забезпечення військ і навчання військовослужбовців.
“Наша місія – побудова безпечного громадянського суспільства шляхом впровадження найсучасніших стандартів у сфері першої допомоги, тактичної та військової медицини, охорони здоров’я. Налаштовані на активну співпрацю з Міністерством оборони в цьому напрямі”, – наголосив голова правління спілки Леонід Федоровський.
Фонд “МОАС-Україна” в координації з Командуванням Медичних сил ЗСУ продовжить допомагати з медичною евакуацією важкопоранених.
Благодійний фонд “Суперлюди” допомагатиме розвивати напрям реабілітації поранених. Це, зокрема, передбачає створення разом з Міноборони нових центрів протезування та реабілітації у регіонах України та запровадження нових освітніх програм і технологій.
“Ми дуже вдячні нашим партнерам із громадського сектору за готовність допомогти та долучитися своїми ресурсами до реформ охорони здоров’я у війську. Кожен підписаний сьогодні документ спричинить якісні зміни та практичні кроки у найрізноманітніших сферах тактичної медицини та реабілітації. Водночас всі вони мають на меті єдину мету – зберегти здоров’я та життя наших воїнів”, – наголосила Наталія Калмикова.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям пройти військово-лікарську комісію у поліклініках військових госпіталів.
- Міністерство оборони України спростило проходження військово-лікарської комісії для військових. Відтепер їм не потрібно носити пакет документів – їх можна надіслати в електронному форматі.
Генштаб оприлюднив відео, на якому 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого демонструє успішну операцію на Куп’янському напрямку. Українські захисники знищили бронетанкову групу противника, атакувавши п’ять одиниць техніки, серед яких танки та БМП.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.