Міноборони Румунії заявило, що падіння російських дронів на румунській території «не становить прямої воєнної загрози»
Джерело: речник МЗС Олег Ніколенко
Уночі 4 вересня російські військові завдали масового удару дронами по Одеській області. Під час атаки в районі Ізмаїльського порту російські дрони Shahed впали та здетонували на території Румунії. У Міноборони Румунії вже відреагували на інцидент.
“Закликаємо партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав”, — заявив речник.
Також він опублікував фото вибуху з румунського боку Дунаю, зняте українськими прикордонниками поблизу Ізмаїла.

Фото: Facebook Олега Ніколенка
Румунське Міноборони заявило, російська атака не становить “жодної прямої військової загрози нашій національній території або територіальним водам Румунії”.
Як передавав голова Одеської ОВА Олег Кіпер, вночі у регіоні тривала повітряна тривога 3,5 години. За цей час було знищено 17 ударних безпілотників, але є і влучання.
Було пошкоджено складські та виробничі будівлі, сільгосптехніка та устаткування промислових підприємств. Через потрапляння уламків виникло декілька загорянь на території цивільних об’єктів.
- 18 серпня прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту зерна з України може проходити транзитом через його країну та зазначив, що Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.