Міноборони України активізує реалізацію спільних проєктів з НАТО

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер під час засідання комітету з питань оборони і безпеки Ради України-НАТО (РУН) заявив, що Міноборони активізує реалізацію спільних проєктів з НАТО.

Станіслав Гайдер взяв участь у засіданні комітету з питань оборони і безпеки Ради України-НАТО (РУН) – нового посиленого органу, який координує відносини України з Альянсом.

У своєму виступі на засіданні Станіслав Гайдер відмітив позитивну динаміку співробітництва в оборонній сфері у першому кварталі 2024 року.

“Система Міноборони проходить довгий і нелегкий шлях трансформації від неефективних до сучасних підходів”, – сказав заступник міністра оборони України.

Серед останніх успіхів – прогрес у виконанні Річної національної програми співробітництва з НАТО, трансформація системи оборонного менеджменту України.

Інший важливий проєкт – модель спільного урядування в системі Міністерства оборони, яку в лютому 2024 року затвердив міністр Рустем Умєров.

“Планується створення чотирьох нових комітетів. Вони мають стати платформою роботи Міністерства та ЗСУ і забезпечити ефективну взаємодію з відповідними комітетами Ради Україна – НАТО”, – сказав Станіслав Гайдер.

Ключовим пунктом засідання оборонного комітету РУН стала реалізація проєкту зі створення Спільного центру Україна – НАТО з аналізу, підготовки та освіти (JATEC).

Деталі формування моделі JATEC, його завдань та структури будуть обговорені на спільному засіданні у Польщі пізніше цього місяця.

На засіданні комітету представники країн НАТО та України також обговорили реформування системи оборонних закупівель України та фінансування середньо- та довгострокових проєктів допомоги Україні.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.