Міноборони України спростило списання аптечок у війську

Джерело: Міноборони
Міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ, який запроваджує спрощену процедуру списання військово-медичного майна – аптечок, сумок та наплічників.
Раніше аптечки, сумки та наплічники вважались інвентарним майном. Тож його списання було надзвичайно ускладнене, часто – нездійсненне.
Внаслідок чого військові частини не могли замовити нові аптечки. Адже, за документами, на балансі військових частин забезпечення було стовідсоткове.
Наказ, який підписав міністр Рустем Умєров, зокрема, дозволить пришвидшити надходження нових аптечок у військові частини.
“Відсутність дієвої системи списання медичного майна була величезною проблемою, її подолання давно на часі. Військові частини раніше не могли швидко списати використані аптечки і отримати нові: процес тривав місяцями і передбачав 20 етапів. Після нашої реформи лишається шість етапів і три документи, які можна зробити дуже оперативно”, – зазначила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Як працюватиме новий порядок списання?
Відтепер військовослужбовець, який втрачає чи використовує аптечку, сумку та наплічник під час бою або під час виконання інших завдань, усно чи письмово повідомляє про це командирові свого підрозділу.
Відтак командир складає рапорт і додає до нього витяг з журналу бойових дій або підсумкового бойового донесення.
Ці документи подаються командиру частини, який призначає комісію, що формує акт списання (Додаток 4 до Порядку списання військового майна у Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту (пункт 5 розділу І), після чого командир частини підписує акт, а фінансова служба списує зазначене медичне майно.
- 5 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10039 щодо спрощення процедури списання військового майна.
- У Міноборони дозволили списувати втрачене у бою військове майно за спрощеною процедурою. Нині термін списання становитиме два тижні замість шести місяців.
- У дію вступив наказ Міноборони щодо надання командирам ланок “рота-батальйон-бригада” списувати військове майно вартістю до 1,5 мільйона гривень без жодних погоджень з відомством. У міністерстві надали цей новий алгоритм дій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.