Міноборони України запустило нову систему закупівель за стандартами НАТО

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков повідомив, що команда Міністерства оборони запустила нову систему закупівель за стандартами НАТО.

За його словами, вона повністю замінила пострадянську систему, де всі владні повноваження були зосереджені в Міноборони.

“Наша мета – стратегічне планування. Мінімізуємо закупівлі за принципом “тут і зараз”. Міноборони має закуповувати, наприклад, зимову форму влітку, а літню – взимку. Таке планування покращить і якість, і вартість відповідно”, – розповів Дмитро Кліменков.

На першому рівні нової системи працює Департамент політики закупівель.

“Тут відповідатимуть лише за формування політики закупівель, координацію фінансової діяльності агенцій та розробку нормативно-правових актів у сфері закупівель”, – зазначив Дмитро Кліменков.

На другому рівні у міністерстві з’явився новий заступник – Віталій Половенко. Він займатиметься комунікацією з тилом ЗСУ, прийматиме пропозиції, коригуватиме списки товарів для закупівель, займатиметься контролем якості, визначатиме пріоритетність та вираховуватиме орієнтовну вартість.

Безпосередньо закупівлями тилового майна займатиметься окреме державне підприємство – “Агенція закупівель у сфері оборони” (ДП “Державний оператор тилу”).

“Тобто їжу, речі, бронежилети, каски, пально-мастильні матеріали – усе це закуповуватимуть вони”, – пояснив заступник міністра оборони.

А також додав, що за схожим принципом побудована закупівля озброєння, якою займається “Агенція оборонних закупівель”. Вона вже розпочала контрактування усіх оборонних договорів.

“Перший результат – вдвічі зменшились терміни розгляду комерційних пропозицій. Це дуже важливо під час війни. Крім цього, агенція напряму контрактується з нашими міжнародними партнерами. Вже використано 97,9% бюджету за 2023 рік за цим напрямком. Ці дві агенції працюють за сучасними корпоративними стандартами”, – зазначив Дмитро Кліменков.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.