Міноборони відсудило в постачальника неякісних бронежилетів і берців понад 1 млрд грн
Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони України перемогло в міжнародному арбітражі з іноземним постачальником неякісних бронежилетів та берців на суму понад один мільярд гривень.
На початку вторгнення Міноборони оплатило в іноземного постачальника поставку бронежилетів та берців для Збройних Сил України.
Берці доставили літом 2022 року з порушенням термінів постачання, а бронежилети надходили протягом літа-зими 2022 року, також із порушеннями – вони не проходили балістичні випробування.
У зв’язку з цим Міноборони України не прийняло ці товари й вимагало повернення коштів за непридатний товар та сплати штрафних санкцій, однак постачальник відмовився відповідати на ці вимоги.
Юридична служба Міністерства оборони подала позов до міжнародного арбітражу з метою стягнення вартості непоставлених бронежилетів, штрафних санкцій та відсотків річних.
Арбітражний трибунал вирішив задовольнити позов Міноборони.
Загальна сума вирішених вимог становить понад 27 мільйонів доларів США (більше одного мільярда гривень) і містить, окрім вартості товару, штрафні санкції, відсотки річних та арбітражний збір.
Це найбільша сума серед усіх арбітражів, що на даний момент веде Міністерство оборони.
“Ця сума – це результат злагодженої роботи команди юристів Міністерства. Повернення збитків, яких Міністерству і державі завдають недобросовісні постачальники – це одна з пріоритетних цілей міністерства”, – сказав заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Згідно з рішенням міжнародного арбітражу, відсотки річних продовжують нараховуватися на вартість непоставленого товару до моменту погашення заборгованості.
- Підприємцю, який поставив Збройним силам України браковані бронежилети на майже 6 мільйонів гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
- Правоохоронці повідомили про підозру у шахрайстві двом підприємцям, які виготовили неякісні боєприпаси.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.