Міноборони закликає Контактну групу з питань оборони вкласти $1,5 млрд у виробництво БпЛА

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони закликали країни Контактної групи з питань оборони України інвестувати 1,5 мільярда доларів у виробництво безпілотників.

Міноборони презентувало бачення розвитку Коаліції дронів та пріоритетні цілі військовим аташе з трьох десятків країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”).

Україна в межах Коаліції дронів потребує підтримки від країн-партнерів за трьома основними напрямками:

  • Постачання готових БпЛА та компонентної бази;
  • Створення програмних рішень для військових у найкоротші терміни;
  • Фінансування українського виробництва дронів.

“Ми шукаємо можливості залучити 1,5 мільярда доларів у виробництво БпЛА в Україні. Закликаємо партнерів інвестувати в найефективніші дослідження та розробку дронів. Адже саме в Україні відстань від створення до застосування БпЛА на полі бою є найкоротшою у світі. Ці розробки можуть гарантувати безпеку ваших країн і громадян на десятиліття вперед”, – заявила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Також заступниця міністра анонсувала створення простору Soft Power, який об’єднає світових інженерів для розвитку безпілотних систем в Україні.

За її словами, Міноборони отримує багато запитів від військових щодо потреб у нових технологіях. Тож мета Soft Power – допомогти розробникам будувати інноваційні рішення не з нуля, а на базі бойового досвіду.

“Українські військові мають унікальний досвід використання безпілотників як у наступальних, так і в оборонних операціях. Дрони розвідують, вражають техніку, логістику, командні пункти, передають інформацію – дрони стали в один ряд з класичною зброєю. Інвестиція в наші розробки, обмін інноваційними рішеннями та передача дронів – прямий внесок в наші успішні операції та захист України та цивілізованого світу”, – звернувся до представників країн-партнерів заступник Головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський.

Довідково. Коаліція дронів офіційно стартувала минулого тижня в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Загалом учасниками є вісім країн — також Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.