Міноборони закликає Контактну групу з питань оборони вкласти $1,5 млрд у виробництво БпЛА

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони закликали країни Контактної групи з питань оборони України інвестувати 1,5 мільярда доларів у виробництво безпілотників.

Міноборони презентувало бачення розвитку Коаліції дронів та пріоритетні цілі військовим аташе з трьох десятків країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”).

Україна в межах Коаліції дронів потребує підтримки від країн-партнерів за трьома основними напрямками:

  • Постачання готових БпЛА та компонентної бази;
  • Створення програмних рішень для військових у найкоротші терміни;
  • Фінансування українського виробництва дронів.

“Ми шукаємо можливості залучити 1,5 мільярда доларів у виробництво БпЛА в Україні. Закликаємо партнерів інвестувати в найефективніші дослідження та розробку дронів. Адже саме в Україні відстань від створення до застосування БпЛА на полі бою є найкоротшою у світі. Ці розробки можуть гарантувати безпеку ваших країн і громадян на десятиліття вперед”, – заявила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Також заступниця міністра анонсувала створення простору Soft Power, який об’єднає світових інженерів для розвитку безпілотних систем в Україні.

За її словами, Міноборони отримує багато запитів від військових щодо потреб у нових технологіях. Тож мета Soft Power – допомогти розробникам будувати інноваційні рішення не з нуля, а на базі бойового досвіду.

“Українські військові мають унікальний досвід використання безпілотників як у наступальних, так і в оборонних операціях. Дрони розвідують, вражають техніку, логістику, командні пункти, передають інформацію – дрони стали в один ряд з класичною зброєю. Інвестиція в наші розробки, обмін інноваційними рішеннями та передача дронів – прямий внесок в наші успішні операції та захист України та цивілізованого світу”, – звернувся до представників країн-партнерів заступник Головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський.

Довідково. Коаліція дронів офіційно стартувала минулого тижня в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Загалом учасниками є вісім країн — також Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція.

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.