Міноборони закликає Контактну групу з питань оборони вкласти $1,5 млрд у виробництво БпЛА

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони закликали країни Контактної групи з питань оборони України інвестувати 1,5 мільярда доларів у виробництво безпілотників.

Міноборони презентувало бачення розвитку Коаліції дронів та пріоритетні цілі військовим аташе з трьох десятків країн-учасниць Контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”).

Україна в межах Коаліції дронів потребує підтримки від країн-партнерів за трьома основними напрямками:

  • Постачання готових БпЛА та компонентної бази;
  • Створення програмних рішень для військових у найкоротші терміни;
  • Фінансування українського виробництва дронів.

“Ми шукаємо можливості залучити 1,5 мільярда доларів у виробництво БпЛА в Україні. Закликаємо партнерів інвестувати в найефективніші дослідження та розробку дронів. Адже саме в Україні відстань від створення до застосування БпЛА на полі бою є найкоротшою у світі. Ці розробки можуть гарантувати безпеку ваших країн і громадян на десятиліття вперед”, – заявила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Також заступниця міністра анонсувала створення простору Soft Power, який об’єднає світових інженерів для розвитку безпілотних систем в Україні.

За її словами, Міноборони отримує багато запитів від військових щодо потреб у нових технологіях. Тож мета Soft Power – допомогти розробникам будувати інноваційні рішення не з нуля, а на базі бойового досвіду.

“Українські військові мають унікальний досвід використання безпілотників як у наступальних, так і в оборонних операціях. Дрони розвідують, вражають техніку, логістику, командні пункти, передають інформацію – дрони стали в один ряд з класичною зброєю. Інвестиція в наші розробки, обмін інноваційними рішеннями та передача дронів – прямий внесок в наші успішні операції та захист України та цивілізованого світу”, – звернувся до представників країн-партнерів заступник Головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський.

Довідково. Коаліція дронів офіційно стартувала минулого тижня в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Загалом учасниками є вісім країн — також Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.