Міноборони замовило 7 тисяч обкладинок за 20 млн грн: одна папка коштує близько 2,9 тис грн
Джерело: ProZorro
Міністерство оборони України замовило 7 тисяч обкладинок за 20 млн 376 тисяч 954 гривні. Грубо кажучи, одна обкладинка могла коштувати близько 2,9 тисячі гривень, але в результаті сума дійшла до близько 300 гривень за штуку.
У замовленні зазначено, що це обкладинки “особової справи осіб молодшого і старшого офіцерського складу, а також осіб рядового, сержантського і старшинського складу”. Тендер оприлюднили 20 жовтні, а 31 числа був кінцевий строк подання пропозицій.
Учасників було двоє — КП “ЖККГВ “Полісся” ЖОР” та ПрАТ Київська поліграфічна фабрика “ЗОРЯ”. У першому випадку було запропоновано 1 млн 260 тис. гривень, а у другому — 2 млн 457 тисяч гривень. У такий спосіб одна папка може коштувати близько 350 гривень.
На сайті тендеру вже зазначено про намір укласти договір.
ОНОВЛЕНО:
Пресслужба Міноборони спростувала інформацію, підтвердивши хибність підрахунків, оскільки 7 тисяч папок – це лише один із чотирьох лотів:
“Загальна очікувана вартість тендеру – понад 20 мільйонів гривень. Втім окремі користувачі, поділили цю суму на кількість одиниць лише в першому лоті – 7 тисяч. Кількість обкладинок у лотах №2, №3 та №4 не врахували. Так і виникла неправдива ціна по 3 тисячі гривень за штуку”.
Загалом Міноборони планувало закупити понад 58 тисяч папок. Середня очікувана вартість обкладинки становила 351 гривню.
Блогер і військовослужбовець Сергій Місюра в коментарях пояснив стосовно цін на папки та необхідності їхньої закупівлі. За його словами, часто Міністерству оборони потрібні специфічні папки зі специфічними тисненнями, зокрема, для підпису міжнародних контрактів або меморандумів. Звичайні канцелярські папки на шнурках не підходять для такого завдання.
- Після розслідування журналіста Юрія Ніколова про те, що в Міноборони гуртові ціни на деякі продукти було завищено у 2−3 рази порівняно з роздрібними цінами, а зокрема яйця по 17 грн за штуку, ціни зменшено.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.