Мінрозвитку представило Дорожню карту впровадження хвилини мовчання

Джерело: Мінрозвитку

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Дорожня карта розроблена ГО “Вшануй” спільно з Міністерством розвитку громад та територій України.

Хвилина мовчання – ритуал подяки, пошани та памʼяті. Символічна обʼєднавча дія, відкрита для залученості широкого кола суспільства і покликана зберігати памʼять про російсько-українську війну, боротьбу України за незалежність, — нагадали у Мінрозвитку.

У довіднику міститься покрокова інструкція для органів місцевого самоврядування з впровадження хвилини мовчання, а також законодавче її обґрунтування, приклади комунікації з суспільством та медіа.

Також посібник пропонує готові рішення для різних ситуацій, котрі громади можуть адаптувати під себе: від алгоритму зупинки транспорту під час хвилини мовчання до відео та аудіо супроводу, який може транслюватися, і шаблонів готових текстів, які можуть звучати під час оголошення хвилини мовчання.

Зауважується, що в основу розробки рекомендацій в довіднику ліг досвід міст Львів та Вінниця.

Детальніше ознайомитися з посібником можна за посиланням.

Довідка. В Україні щодня о 9:00 діє загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам’яті загиблих унаслідок російсько-української війни, встановлена указом президента Володимира Зеленського № 143/2022 від 16 березня 2022 року.

Громадян, котрі перебувають на вулиці, закликають зупинитися та віддати шану загиблим героям.

  • Рада оборони Львівщини ухвалила рішення запровадити в області зупинку транспорту під час хвилини мовчання.
  • У Чернігові, під час хвилини мовчання на честь полеглих захисників, чоловік вигукнув слова на підтримку Росії та втік на самокаті. Його затримали.
  • У місті Мостиська на Львівщині оштрафували водія, який проігнорував вимогу регулювальника зупинитися. Чоловік продовжував рух, коли оголосили хвилину мовчання за загиблими військовими та цивільними українцями.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.

Українська модель, переможниця Miss Ukraine International-2018 Богдана Жупанина (Тарасик), дружина нардепа від “Слуги народу” Андрія Жупанина, повідомила, що її квартира була знищена внаслідок російського обстрілу.

Уночі 22 липня російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку в Краматорську на Донеччині.